„Dostáváš šanci, tak ji využij,“ zavelel kouč.

Žejdlík to bez okolků udělal. V premiéře v A týmu vychytal nulu, a významně tak přispěl k výhře Jihlavy 1:0.

„Odvedl velmi dobrý výkon. Dokázal, že je talent. Už na podzim s námi několikrát trénoval, je to jeden z mladých hráčů, se kterými pracujeme,“ uvedl Marko.

 

Nervozita nebyla

Žejdlík nervozitou netrpěl, mezi třemi tyčemi působil jistým dojmem a zlikvidoval i jednu stoprocentní příležitost soupeře. „Nervózní jsem nebyl, horší to bylo, když jsem měl premiéru za juniorku proti Brnu B,“ svěřil se gólman, který má do této doby v kolonce „dospělých“ startů díky zmíněnému zápasu právě číslo jedna.

„Byl to pro mě dobrý zápas, povedl se, vyhráli jsme. S klukama si rozumím, i s trenérem, takže nebyl problém,“ pokračuje.

Myslel si, že bude gól

Nejvíce mu zatrnulo v 73. minutě, kdy se před ním zjevil osamocený útočník Břeclavi. Jeho střelu v pádu k levé tyči však Žejdlík vyrazil na roh.

„V momentě, kdy mu spoluhráč přihrával do vápna, mi blesklo hlavou, že to asi bude gól. Ale dobře jsem se postavil do jeho střely z první a jen taktak jsem ji vytáhl,“ popisuje zlomový okamžik. Vzápětí totiž Dupal vstřelil rozhodující branku.

„Břeclav ale jinak hrála nad očekávání dobře. V brance jsem se rozhodně nenudil. Zima mi nebyla,“ chválí soupeře, proti kterému může klidně na jaře nastoupit v dresu juniorky.

O tom, že bude chytat, se dozvěděl den před zápasem. „Akorát jsme měli brankářský trénink s trenérem Soustružníkem.“

 

Plně vytížen

Osmnáctiletý brankář v posledních dnech o náplni dne nemusí nějak extra přemýšlet. „Od středy mám za sebou pět tréninků a jeden zápas, takže jsem maximálně vytížen,“ směje se a přidává vysvětlení: „Trénuju s áčkem i s juniorkou.“

S A týmem by měl Žejdlík odjet i na přípravu do Trenčína. „Tak na devadesát procent by to mělo klapnout, trenér Marko mi to naznačil. Chytat ale bude asi David Šimon.“