TRENČÍN - JIHLAVA

2:0

„Po porážce samozřejmě nemohu říct, že jsem spokojený. Ovšem co se týče herního projevu, tak jsme zejména ve druhém poločase rozhodně nezklamali,“ říká kouč Vysočiny Karol Marko.

Poslední tým slovenské nejvyšší soutěže se do Jihlavy pustil směle a na konci první půle využil chybu v obraně.

Dlouhý aut do vápna se po nedorozumění hostujících zadáků dostal až k Šebkovi, který otevřel skóre.

„Tam jsme nezdvojili nabíhajícího hráče a vlastně mu celou situaci hodně usnadnili,“ vrací se k úvodní trefě jihlavský trenér.

Poté se hrála vyrovnaná partie. Až do začátku druhé půle. To už tempo hry diktovala Jihlava, jenomže vyložené šance Böhma, Faldyny a Váchy gólem neskončily.

„Měli jsem minimálně tři tutovky. Na koncovce ještě budeme muset hodně zapracovat, stejně jako na ostatních věcech,“ podotkl Marko.

Veškerou snahu o vyrovnání ale utnula další chyba. Brankář Dalibor Rožník našel dlouhým výkopem svého bratra Mateje, ten si poradil s Tlustým a napálil míč přesně k tyči bezmocného Šimona. „Stále hledáme optimální složení. Ze sestavy zatím podle mého názoru nejde vyčíst moc věcí. Do začátku soutěže zbývá měsíc, což je ve fotbale dlouhá doba,“ uzavřel pozápasové hodnocení Marko.

Góly: 38. Šebek, 81. M. Rožník. ŽK: 2:1. Poločas: 1:0. Trenčín: D. Rožník – Jakúbek (46. Čögley), Horváth (46. Marček), Kleščík, Kasálek – Báez, Sluijter – Gergel, Šebek (46. Hlohovský), Chanti – Depetris (46. M. Rožník). Jihlava: Šimon – Veselý (46. Dupal), Kadlec, Tlustý, Vepřek (80. Schneider) – Gába, Lovětínský – Sláma, Böhm (78. Rabušic), Cihlář (68. Vácha) – Faldyna (71. Šamánek).

Kadlec dohání manko

Jihlava - V posledních dvou přípravných zápasech odehrál všechny minuty. Stoper a kapitán Michal Kadlec postupně dohání herní manko, zapříčiněné zraněním a studijními povinnostmi.

„Jeho současná vytíženost je daná předchozími absencemi,“ vysvětluje kouč Karol Marko.

Kadlec téměř celý podzim vynechal kvůli operaci kolena. Stihl i začátek zimní přípravy a úvodní duel s Brnem B. Do sestavy se pak vrátil až uplynulou středu proti Břeclavi. „Musím to zaklepat, ale koleno drží v pohodě,“ říká Kadlec.

Nejhorší to prý bylo na začátku přípravy. „Samozřejmě byla velká zátěž a trochu jsem to pociťoval. Teď už ale trénuju na sto procent,“ tvrdí jednatřicetiletý stoper.

Celkem dobrý pocit má i z herního projevu. „Samozřejmě to ještě není ideální, ale nestěžuji si. V obraně je hodně nových kluků a je potřeba se sehrát, ale ještě je čas,“ dodal Kadlec.