Nepříznivou konstalaci potvrdila i víkendová vysoká porážka od Ždírce nad Doubravou.

„Už to začínáme řešit. Do zahájení jarní části zbývá měsíc a s námi to nevypadá dobře,“ přiznává bez okolků kouč Soural. Přitom přístup v kondiční přípravě je prý vzorový. „Kluci makají naplno. Troufnu si říct, že bychom zvládli i nějaké atletické závody. Na hřišti je ovšem všechno jinak. V přátelských zápasech hrajeme až moc přátelsky,“ naráží kouč na nepřesvědčivé výsledky.

 

Měli být silnější soupeři

Příčin může být podle něj hned několik. „Jde především o to, že jsme toho s míčem ještě moc nenatrénovali. Na druhou stranu přece není možné, aby někdo zapomněl hrát fotbal, což tak někdy vypadá,“ podotýká trenér.

Možným důvodem výsledkové i herní krize jsou také relativně slabší soupeři z nižších soutěží. „Hráči se vnitřně uspokojí a naopak soupeř je namotivovaný daleko víc. Takhle to v přípravách někdy vypadá. Asi bude propříště lepší vybrat těžší soupeře,“ připouští Soural.

Ten nyní řeší, jak tým vyburcovat. „Tým bude potřeba psychicky nakopnout. Od zkušenějších kluků. Už jsme se na to téma bavili s Tomášem Tůmou a Michalem Marešem. Právě oni dva sice patří mezi nejstarší, ale taky mezi časově nejvytíženější. Tůma má náročnou práci a u Mareše je pochopitelně na prvním místě futsal,“ přemítá trenér Slovanu.

 

Trenér do hry?

Může dojít i na Souralův návrat na hřiště. „Přemýšlím, že bych začal znovu naplno s přípravou. Kluci by se možná víc hecli, kdyby byl na hřišti i kouč. I když samozřejmě zatím jen v rámci tréninků, pak se uvidí,“ usmívá se někdejší havlíčkobrodský obránce, který se na podzim udržoval v zápasové permanenci v dresu Janovic v krajském přeboru.

Tým v průběhu zimní přestávky zatím posílil o tři jména. Do zálohy přišli Michal Maroši a Tomáš Rusler, v útoku je Dominik Balaščák.

„Je to stejný případ jako u ostatních. V trénincích výborný přístup, ale v zápasech se vezou s ostatními. Není se ovšem čemu divit, protože jde o dvacetileté kluky, ti vám tápající tým nezvednou,“ ví havlíčkobrodský kouč.

Příjemným překvapením zatím zůstává dorostenec Dalibor Bláha, který naskočil do obrany. „Zatím se jeví opravdu dobře a má nakročeno k základní sestavě,“ dodal Soural.

Výsledky v přípravě
Benešov (krajský přebor Středočeského kraje): V 2:1
Uhlířské Janovice (I. A třída Středočeského kraje): P 0:3
Polepy (I. B třída Středočeského kraje): R 2:2
Ždírec n. D. (krajský přebor kraje Vysočina): P 1:4
Legenda: V - výhra H. Brodu, P - porážka H. Brodu, R-remíza H. Brodu