Starší dorost

JIHLAVA – SPARTA BRNO

3:1

Přestože jihlavští mladíci neodehráli utkání v nejlepší formě, na hostující výběr to stačilo.

„Byl to takový neurovnaný fotbal, nevycházela nám kombinace,“ říká trenér Pavel Procházka, který se musel obejít bez Tecla, Vydry, Machálka, Bambuly a Kubeše. „Jsou to kluci, se kterými se počítá do základu, což se na hře také projevilo,“ doplňuje.

Gólový účet otevřel po dvou zahozených šancích Pikla a rohovém kopu Dobrovolného Filip, který se prosadil hlavou. I druhý úspěch měl na svědomí Dobrovolný, po jehož dalším rohu skóroval Pražák.

Ve druhé půlce se z ničeho nic prosadila brněnská Sparta. „Po našem rohu jsme udělali dvě hrubé chyby a oni z defacto jediného ohrožení dali gól,“ přibližuje Procházka.

Dvoubrankový náskok vrátil domácím po pěkné kolmici Pražáka Pikl, který se po chvíli dostal díky Procházkovi do dalšího úniku, ale mezi tři tyče už nezamířil. „Se samotnou hrou jsem nebyl spokojený. Byl to spíš takový rozpačitý výkon, kterému chyběl pohyb,“ dodává Procházka.

Góly: Filip, Pražák, Pikl. Poločas 2:0. Jihlava: Hlavoněk – Černý, Filip, Raška, Štancl – Šandera, Pražák, Leligdon, Dobrovolný – L. Procházka, Pikl (střídali: Hirsch, Pohanka).

JIHLAVA B – TŘEBÍČ

3:1

Jihlavská rezerva odehrála velmi dobrý zápas. „Byl to konečně soupeř na podobné úrovni, takže utkání mělo fotbalový náboj a kluci si mákli a hrábli na dno,“ těší kouče Josefa Morkuse, kterého překvapilo, jaký pohledný fotbal jeho tým v polovině zimní přípravy předvedl. „Hráli jsme nečekaně slušně,“ potvrzuje.

Jihlavskou převahu gólově přetavili Kopic a Morkus, mezi jejich penaltové úspěšné pokusy se ještě vměstnala trefa Ptáčka.

„Ještě jsme nevyužili spousty šancí a ten gól nám Třebíč dala v poslední minutě,“ dodává kouč.

Góly: Kopic (PK), Ptáček, Morkus (PK). Poločas 2:0. Jihlava B: Kopeček – Kavka, Kerouš, Urbánek, Brnický – Stejskal, Morkus, Demeter, Vacek – Kopic, Ptáček (střídali: Göth, Kučera).

Mladší dorost

6:0

Domácí mladíci na Brno vlétli a třemi rychlými góly během první čtvrthodiny zápas rozhodli. „Soupeř už pak nebyl tak aktivní a nekladl takřka odpor.

Tomu odpovídala i hra ve zbytku poločasu a samotná druhá půlka. Kluci se fotbalem bavili, bylo vidět dost hezkých akcí,“ těší trenéra Miroslava Kriega.

„Velice dobrý dojem zanechali Vokoun s Poláčkem, se kterými si soupeřova obrana nevěděla rady. Výborně zahráli i Kosak a stabilní vysokou úroveň výkonu si udržuje i Kryštůfek,“ chválí jihlavský trenér, kterého i přes jednoznačnou výhru trápí peripetie s gólmany. „Kotnour, Minařík i Svoboda jsou zranění. S tímto postem máme velké problémy,“ dodává Krieg.

Góly: Poláček 3, Mareš, Fadrný, Kosak. Poločas 4:0. Jihlava: Matiášek – Kryštůfek, Nvoák, Fadrný, Přibyl – Málek (50. Hon), Kosak (50. Krepec), Raszyk, Zeman (41. Mareš) – Vokoun, Poláček.

3:0

„Hráči prochází velmi náročnou zimní přípravou a jsou pod velkým zatížením. I přesto dokázali podat velmi dobrý výkon, za který je musím pochválit,“ stručně zhodnotil kouč David Oulehla.

Góly: 38. vlastní, 52. Nožička, 65. Sklenář. Poločas 1:0. Jihlava – 1. poločas: Čermák - Göth, Čížek, Beránek, Bouček - Krpec, Průcha, Vodáček, Hon - Brabec, Švanda. 2. poločas: Čermák - Bouček, Čížek, Procházka, Cipruš - Nožička, Průcha, Kolařík, Brabec - Sklenář, Kulík.