Po úvodním oťukávání začaly padat góly v polovině prvního dějství.

A byla to překvapivě Bystrc, která vedla. Odražený míč se totiž dostal ke Kalinovi a ten měl s doklepnutím do prázdné branky snadnou práci. Ihned po rozehrání ale Schneider našel nádherným centrem Váchu, který rybičkou zavěsil do šibenice.

„Inkasovaný gól nás okamžitě probral z takového poklidného tempa. Jsem rád, že jsme dokázali tak rychle zareagovat,“ pochvaloval si jihlavský trenér Karol Marko.

Ten oproti víkendovému zápasu v Trenčíně udělal hned několik zásadních změn, což se ze začátku hodně projevilo.

„Hrála pozměněná sestava a chvilku trvalo, než si všechno sedlo. Chyby v naší hře ale vidím samozřejmě pořád,“ podotkl Marko.

Druhou půli už jeho svěřenci ovládli se vším všudy. Gólový koncert načal Dupal, který zužitkoval ideální přihrávku od Šamánka.

Další zásah přišel po centru Schneidera. Na ten si ideálně naběhl Rabušic.

Pak už se v zakončovatele změnil Rostislav Šamánek. Nejprve dopravil pohodlně míč do prázdné branky po Váchově promarněné šanci. O osm minut později pak přišla nejkrásnější akce zápasu. Rabušic vyslyšel volání svého parťáka z útoku, přiťukl mu a ten nekompromisní ranou z dálky uzavřel skóre.

„Musím kluky pochválit. Viděli jsme několik hodně povedených akcí,“ podotkl kouč Marko.

Jihlavu i nadále čeká nabitý program. Už v sobotu se představí v Bratislavě proti prvoligovému Slovanu. O den později je v Rakousku čeká SV Bad Aussee. Ihned po zápase výprava míří na herní soustředění do Itálie. Tam během týdne sehrají i přátelský zápas proti druholigové Brescii.

JIHLAVA - BYSTRC

5:1

Góly: 24. Vácha, 52. Dupal, 62. Rabušic, 76. a 84. Šamánek - 23. Kalina. ŽK: 1:1. Poločas: 1:1. Jihlava: Šimon - Sláma (46. Veselý), Bodeček, Kadlec, Cihlář (46. Vepřek) - Dupal, Hušbauer, Schneider, Vácha - Šamánek, Rabušic.