O deset hráčů z kádru ligového áčka posílená brněnská rezerva nachytala hostující tým v nedbalkách už ve 2. minutě. „Po prohraném souboji u lajny jsme nepohlídali střed hřiště a inkasovali,“ čertil se jihlavský kouč Roman Kučera. „Oni byli v hodně silné sestavě a my měli zbytečně velký respekt,“ dodává.

Po čtvrthodině se Vysočina oklepala a srovnala krok. Kombinační hrou si vytvořila i několik dobrých šancí. V té nevyloženější se ve 35. minutě ocitl Pacholík, ale únik zakončil střelou mimo tři tyče.

Po chvíli využilo Brno zaváhání Naniaše, který zbytečně přišel o míč, a domácí z brejku zvýšili na 2:0.
Po změně stran mohl složit reparát Pacholík, ale i svou druhou vyloženou šanci zahodil. A tak dvakrát udeřili opět domácí. „Druhou půlku jsme hráli do plných my, vytvořili si několik dobrých náznaků, které se ale nedotáhly do konce. Oni naopak čekali na brejky a trestali nás,“ komentuje Kučera.

Až šest minut před koncem našel Luděk Procházka volného Bureše, který podél gólmana korigoval na 1:4.

„Byla to kvalitní prověrka, která nám ukázala, na čem jsme,“ dodává trenér jihlavské juniorky.

1.FC BRNO B – JIHLAVA B

4:1

 

Gól Jihlavy B: 84. Bureš. Poločas 2:0. Jihlava B: Žejdlík (46. Hlavoněk) – Benda, Kříž (27. Havránek), Nešpor, Naniaš (46. Bureš) – Chmelík, Wasserbauer, Pacholík, Chlup (46. Niederle) – Čermák, Veselý (46. L. Procházka).