Program absolvuje dvaadvacet hráčů.

V sobotu se od 13 hodin tým představí v Bratislavě proti prvoligovému Slovanu. V neděli v 17 hodin pak změří síly s rakouským druholigovým týmem SV Bad Aussee.

„Z Bratislavy se vrátíme zpět do Jihlavy, a v neděli vyrazíme přes Moravské Budějovice do Rakouska,“ popsal víkendový program Marko.

V pondělí pak tým zamíří do italské Brescie, kde ho čeká téměř týdenní herní soustředění.

Na Apeninský poloostrov bere kouč Vysočiny dvaadvacet hráčů. Kádr totiž opustil Jiří Chlup, který se bude připravovat s juniorkou.

„Je to dané tím, že byl nějakou dobu zraněný a nemohl se s námi plnohodnotně připravovat. Takový je holt někdy fotbal. Každopádně dveře do áčka má stále otevřené,“ řekl Marko na adresu kapitána juniorky.

Ve výpravě naopak nechybí gólman Petr Tulis, kterého trápilo bolavé koleno. „Zvěsti o operaci se nenaplnily. Petr normálně trénuje a v neděli by měl chytat,“ podotkl jihlavský trenér.

Ten na následující dvojzápas chystá rovnoměrné rozložení sil. „Předpokládám, že těžším soupeřem bude Slovan, takže v Bratislavě dostanou šanci zkušenější hráči. Zbytek pak dostane šanci s Rakušany,“ prozradil Marko.

Kdo jede do Itálie

Brankáři: David Šimon, Petr Tulis, Martin Štěpanovský.
Obránci: Lukáš Bodeček, Gabriel, Michal Kadlec, Petr Tlustý, Michal Veselý, Michal Vepřek.
Záložníci: Tomáš Cihlář, Martin Dupal, Jiří Gába, Josef Hušbauer, Michal Lovětínský, Michal Pacholík, František Schneider, Radek Sláma.
Útočníci: Jiří Böhm, Petr Faldyna, Michael Rabušic, Rostislav Šamánek, Vladimír Vácha.

Střelec Faldyna patří Jihlavě

Fotbalový útočník Petr Faldyna se stal definitivně hráčem druholigové Jihlavy, kam přestupuje z Českých Budějovic. Jednatřicetiletý kanonýr podepsal na Vysočině smlouvu na rok a půl.

Autor 74 druholigových gólů byl v Jihlavě od léta 2006 na hostování. S jeho definitivním uvolněním souhlasili Jihočeši až teď. Přestupová částka nebyla zveřejněna.