„Určitě mě to trochu zklamalo, že přijeli s béčkem, ale nechci z toho dělat velké závěry. Nedá se nic dělat,“ uvedl k nečekané změně trenér starších dorostenců Pavel Procházka.

Starší dorost

Jihlava měla od prvních minut navrch a po rohu Šandery se vyšrouboval nejvýš Filip, který hlavou otevřel skóre. Druhý úspěch domácích měli na svědomí centrující Hirsch a z vojele pálící Šandera.

I po změně stran byla Vysočina při chuti a tentokrát po rohu Dobrovolného se opět prosadil hlavičkující Filip. Čtvrtý gól se zrodil po úniku Machálka, který našel zpětnou přihrávkou Pohanku a ten ve skluzu dopravil míč do branky.

Úspěchu se nakonec dočkal i soupeř, který využil nedorozumění obrany a gólmana. „Ta chyba mě mrzí nejvíc. Nedokážeme se koncentrovat až do konce utkání a tu situaci jim vytvoříme sami,“ komentuje jihlavský trenér Pavel Procházka, který byl s výkonem jinak spokojený. „Pojali jsme to vyloženě tréninkově a určitě to splnilo účel. Moc bych si přál, aby to v tomto duchu pokračovalo dál,“ dodává trenér FC Vysočina.

JIHLAVA - Č. BUDĚJOVICE B

4:1

Góly Jihlavy: Filip 2, Šandera, Pohanka. Poločas 2:0. Jihlava: J. Procházka – Kubeš, Filip, Raška, Černý – Šandera, Pražák, Kopic, Hirsch – Pohanka, Pikl (střídali: Dobrovolný, Leligdon, Machálek, Bambula, Štancl).

Mladší dorost

Už ve 12. minutě našel Málek nádherným centrem Kučeru, který se nekompromisně z voleje trefil pod břevno. Po pěti minutách vedla Jihlava už o dvě branky. Na roh si naběhl Přibyl a střelou k tyči nedal gólmanovi Budějovic šanci.

Hosty pak znovu opařili jihlavští mladíci hned po příchodu z kabin. Krásný přímočarý brejk v podání Kučery, Přibyla a skórujícího Vokouna skončil brankou do prázdné. „Všechny tři branky byly krásné fotbalové momenty,“ těší kouče Jihlavy Miroslava Kriega. Hostům se podařilo snížit až deset minut před koncem.

„Bylo to utkání příležitostí pro ty hráče o rok mladší. Oba týmy nastoupily v improvizovaných sestavách a já jsem rád, že jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli,“ doplňuje Krieg.

JIHLAVA – Č. BUDĚJOVICE

3:1

Gól Jihlavyy: Kučera, Přibyl, Vokoun. Poločas 2:0. Jihlava: Soustružník – Göth (41. Cipruš), Novák, Kryštůfek, Přibyl – Málek, Raszik, Kučera, Zeman (41. Brabec) – Vokoun, Poláček.