„Humpolec mě neuvolnil. Přesto se ale nevzdávám. Do Čejova chci. Podepsal jsem už i přestupní lístky a v létě tam odcházím,“ řekl Guzik.

Ten volí nižší soutěž zejména z pracovních a rodinných důvodů. „Mám náročné zaměstnání a hrát krajský přebor bez tréninků moc nejde. Navíc v Čejově stavíme,“ vysvětluje svoje rozhodnutí třiatřicetiletý fotbalista, který prošel Sigmou Olomouc, Českými Budějovicemi nebo švýcarským FC Curych.

V Čejově by to podle něj bylo ideální zakončení pestré kariéry. „Prostě bych absolvoval pouze zápasy. Bez tréninků. Na I. B třídu by to snad mělo stačit,“ usmívá se Guzik.

O tom, že by se na jaře mohl ještě představit v dresu Humpolce, silně pochybuje.

„Samozřejmě za ně hrát můžu, ale bude záležet na jejich postoji. Vzhledem k tomu, že jsem podepsal přestupní lístky Čejovu, bych pochopil, že nebudou mít zájem,“ přemítá špílmachr.

„Čejov neměl dostatek finančních prostředků, aby splnil naše požadavky. Proto jsme se nedohodli,“ vysvětlil humpolecký předseda Milan Kopic.
Také on nepotvrdil, jestli Guzik za FK na jaře nastoupí. „Zatím bych to nerozebíral,“ dodal.

Klub se zároveň definitivně rozloučil se světelským kanonýrem Miroslavem Křikavou. „Neměl zájem o další spolupráci a vrací se do Světlé,“ uzavřel Kopic.

 

Kouč Březina: Kdo by Martina v týmu nechtěl

Jihlava - Možná ztratí základní stavební pilíř celé hry svého týmu. Exjihlavský trenér Jindřich Březina ve službách Humpolce bude muset co nejdřív vyřešit zapeklitý rébus: co bez Guzika?

„Samozřejmě věřím, že Martin na jaro ještě bude k dispozici, ale počítat musím i s tou druhou variantou,“ prohlásil velezkušený trenér.

Guzika za nečekané rozhodnutí skončit v Humpolci nezatracuje. „Znám jeho důvody a v podstatě je chápu. Jako trenér ale přijdu o důležitého hráče,“ podotýká Březina.

Ten se během podzimu mohl spoléhat především na Guzikovu skvělou kopací techniku a gólové přihrávky. „Je to hráč, který svým fotbalovým myšlením a technikou převyšuje úroveň krajského přeboru. Který trenér by ho nechtěl,“ konstatuje humpolecký lodivod.

S výhledem do budoucna ale stejně musí hledat jiné varianty. „Máme zde několik talentovaných dorostenců, kteří dostanou šanci. Tak jako tak by Martin v létě skončil, takže musíme myslet na další sezony,“ dodal Březina.