Prvních dvacet minut se hráči obou týmů jakoby oťukávali. Ale potom začalo být živo před oběma brankami. Začal to ve 23. minutě domácí záložník Peter Krutý. Levačkou napřáhl z pětadvacet metrů a jeho bomba zaplula k pravé tyčce. Po minutě mohlo být srovnáno. Faldyna zprava odcentroval a naprosto volný Lovětínský hlavičkoval z malého vápna nad.

Deset minut před přestávkou zahrozila Holice z rohových kopů. Nejprve to zkoušel zblízka Škuta, ale jeho ránu zblokovala obrana. Následoval další roh, tutová hlavička Vodáka a včasný zásah Veselého na brankové čáře. V poslední minutě poločasu nechala domácí obrana prostor Cihlářovi, který naštěstí pro HFK trefil jen levou tyčku.

Pět minut po změně stran se hnal sám na brankáře Böhm, ale gólman HFK Doležal vyběhl včas a dobře. Jihlava se snažila o vyrovnání, Holice naopak o vstřelení druhé branky. Blíž ke gólu byli ve druhém poločase domácí. Hned do několika velmi dobrých pozic se dostal útočník Korčián, ale ani jednou nedokázal zamířit přesně.

„Dostali jsme gól po hrubce od Peťa Krutého, kterého dobře znám. A znovu mě přesvědčil, že levačkou umí. Nepodali jsme špatný výkon. Jenže když ze čtyř stoprocentních šancí neproměníme ani jednu, tak nemůžeme pomýšlet na body. Fotbal není krasobruslení, takže spokojený být nemůžu, když nevezeme žádné body,“ řekl trenér Jihlavy Karol Marko.Na domácí lavičce měl druholigovou premiéru trenér Tomáš Uličný.

A ten naopak mohl být spokojen. „Vyhráli jsme, dobře jsme vstoupili do jara, takže samozřejmě můžeme mít radost,“ řekl Uličný. „Zápas jsme ale nezačali dobře. Prvních dvacet minut byli kluci moc ustrašení, uklidnil je až vstřelený gól. Měli jsme při šancích soupeře štěstí, pro nás to byl oddřený zápas. Naše hra byla hodně rozháraná. Ale nejdůležitější jsou pro nás z prvního zápasu jara body, jsou potřebné pro psychickou pohodu týmu v dalších kolech,“ podotkl Uličný.

HFK Olomouc – FC Vysočina Jihlava
1:0

Branka: 23. Krutý. Rozhodčí: Hájek – Čecháček, Santarius. ŽK: Ševela – Böhm, Vepřek, Gába. Diváci: 821. Olomouc: Doležal – Lošťák, Lukášek, Zlatohlavý, Josefík – Škuta (71. Janeček), Toporčák (81. Jakubovič), Ševela, Krutý – Vodák, Korčián (90. Kropáček). Trenér Tomáš Uličný. Jihlava: Šimon – Veselý, Tlustý, Kadlec, Vepřek – Sláma (74. Dupal), Gába, Lovětínský (46. Husbauer), Cihlář (69. Vácha)– Faldyna, Böhm. Trenér Karol Marko.