Než se ale všechno vrátilo do starých kolejí, vystřídal čtyřiadvacetiletý fotbalista během minulého roku tři mužstva. Po juniorce přišla šance v letní přípravě druholigového áčka Vysočiny. Podzim pak anabáze v divizním Velkém Meziříčí.

„Určitě se těším, že si zase zahraju MSFL, přece jenom je to o něčem jiném než divize,“ říká Wasserbauer, který se do omlazeného týmu Romana Kučery vrátil, aby svou zkušeností přispěl k bezproblémové záchraně.

„Měl jsem nabídky třeba z Bystrce, Znojma nebo Mutěnic. Ale proč někam dojíždět, když můžu hrát doma ve známém prostředí a pomoci Jihlavě. Navíc když projevila zájem, abych se vrátil,“ přemítá fotbalista.

Se svou rolí v týmu - být tahounem a „vychovávat“ vedle sebe mladší spoluhráče - je prý smířen. „Doufám, že to tak bude. Koneckonců od toho si nás starší tady trenér nechal. S Michalem Pacholíkem bychom vzhledem k věku a zkušenostem měli vyčnívat,“ říká.

Svůj úkol bude plnit s kapitánskou páskou, kterou v Jihlavě před svým odchodem navlékal dvě sezony. „Je to pravda. Byl jsem demokraticky zvolen trenérem Kučerou,“ usmívá se Wasserbauer a hned dodává: „Pro mě je ale podstatné, aby se nám podařilo zachránit. Je jedno, kdo tu pásku bude nosit.“

Na podzim to byl Jiří Chlup, který tak o pozici lídra přijde. „Nijak jsme to neřešili, ale myslím, že je v pohodě. Ostatně právě on bude můj zástupce,“ vysvětlil Wasserbauer.

Svému týmu při cestě za záchranou stoprocentně věří. „Nebudu říkat, že jsme měli kvalitní přípravu, protože to ukáže až sezona. Bude hodně záležet na prvním zápase s Lipovou,“ dodal univerzál, který by měl začít jaro na postu stopera. I když v Jihlavě hrával v minulosti spíš ve středu zálohy.

Teď ve Velkém Meziříčí jsem odehrál podzim v obraně, takže jsem si zvykl. Neměl by to být problém,“ uzavřel Wasserbauer.

FC VYSOČINA JIHLAVA B
• Brankáři: Martin Štěpanovský (1988), Martin Žejdlík (1989). Obránci: Pavel Benda (1988), Květoslav Havránek (1987), Roman Hříbek (1988), František Kříž (1987), Michal Naniaš (1987), Daniel Nešpor (1987), Štěpán Wasserbauer (1983). Záložníci: Jiří Bureš (1988), Ivan Čermák (1985), Jiří Chlup (1986), Zdeněk Chmelík (1988), Miloš Netrda (1988), Michal Niederle (1988), Michal Pacholík (1982). Útočníci: Vladimír Peška (1985), Luděk Procházka (1989), Jan Veselý (1985).
• Trenér: Roman Kučera, asistent trenéra: Michal Vávra, vedoucí mužstva: Radek Šerý, masér: Petr Šilhán.
• Příchody: Štěpán Wasserbauer (návrat z hostování z V. Meziříčí), Michal Pacholík (návrat z hostování z Bystrce),
Jan Veselý (hostování z Břeclavi), Ivan Čermák (přeřazen z A-týmu), Jiří Bureš (návrat z hostování ze Žďáru n. S.).
• Odchody: Josef Hušbauer a Rostislav Šamánek (přeřazeni do A-týmu), Jan Kovařík (přestup do Živanic).
• Výsledky v přípravě: Velké Meziříčí 1:0, Č. Budějovice B 2:3, Lipová 2:2, Žďár n. S. 4:2, Brno B 1:4, Sezimovo Ústí 3:4, Kolín 4:0, H. Brod 4:0, Živanice 3:1, Vlašim 2:1.

INFOGRAFIKY
(kliknutím zvětšíte)