O nepříjemné nabourání herního harmonogramu se postaraly tři deštivé dny. „Bohužel ve Zlíně se hraje jen na přírodní trávě. Jejich umělka je nejspíš rozměrově malá, ani ji nemají napsanou v rozpise,“ říká trenér starších dorostenců Jihlavy Pavel Procházka.

Dobrá zpráva?

O odložení se dozvěděli Jihlavští v pátek. „Delegát ze svazu se tam byl dívat, hřiště bylo prý hodně podmáčené, takže to zrušil,“ komentuje Procházka.

Na jednu stranu dobrá zpráva, že výprava z Vysočiny neabsolvovala cestu do Zlína nadarmo, ale zároveň je precizní předzápasová příprava vniveč. Starší dorostenci totiž byli od čtvrtka na minisoustředění v Bystřici nad Pernštejnem.

„Vše jsme směřovali k tomu, že se bude hrát na normální trávě, proto jsme absolvovali dva tréninky v Radešínské Svratce a v Rozsochách, kde nám vyšli vstříc,“ odhaluje Procházka, který dal svým svěřencům o víkendu „volno“. „Každý dostal individuální plán, ale spíš to bude takový regenerační oddych,“ dodává.

Do Zlína? V dubnu

Přestože na webových stránkách klubu už „svítí“ datum 25. března, přesný termín dohrávky prý dán ještě není. „Nemyslím si, že by to bylo toto datum,“ kroutil hlavou Procházka. „Předběžně jsme se domlouvali na 8., 9., nebo 10. dubna,“ dodává.