Jihlava na Julisce využila přesilovku a odvezla si bod

Praha/Jihlava - Druhý jarní zápas venku, první bod. Druholigoví jihlavští fotbalisté se v sobotu podělili o body se sestupem ohroženými hráči pražské Dukly. Pomohla jim k tomu i téměř půlhodinová přesilovka po vyloučení Svatonského. Bod za remízu 1:1 trefil svým druhým jarním gólem stoper Petr Tlustý.

31.3.2008

Stoper Petr Tlustý (vpravo) si společně s kapitánem FC Vysočina Michalem Kadlecem (vlevo) a Jiří Gábou vychutnává radost z vyrovnávacího gólu.Foto: GetPhoto/Martin Salajka

Hosté z Vysočiny přitom na Julisce prohrávali už od 11. minuty po premiérové trefě rychlonohého mladíka Radima Nečase, který přebral uvnitř vápna pas a nedal Šimonovi šanci.

Jihlavského kouče Karola Marka výkon jeho svěřenců v úvodní pětačtyřicetiminutovce neuspokojil. „První poločas byl vážně velmi vlažný. Gól jsme dostali po velké chybě ve středu obrany, kdy Nečas dostal prostor a neměl problém proměnit,“ zlobil se.

Hosté ožili až po přestávce

Jednogólová ztráta byla pro Jihlavany ještě milosrdná. „Domácí měli další šance. Nenapadali jsme je a vyvíjeli jsme slabý pohyb. Vedle toho Dukla velmi dobře pokryla naše útočníky Faldynu s Böhmem,“ ocenil Marko defenzivu Pražanů.

„Nedostávali jsme se do hry a byli jsme nuceni nakopávat dlouhé balony,“ vyčinil svým hráčům Marko.

Poločasová pauza hosty v bílých dresech nastartovala k lepšímu výkonu. „Ve druhém poločase jsme byli jednoznačně lepší,“ pochvaloval si Marko.

Kouč legendárního pražského klubu měl ale jiný názor. „Bylo pochopitelné, že Jihlava musela jít do ofenzivy, šla do většího rizika. Ale do té doby, než nám rozhodčí vyloučil hráče, si hosté nevytvořili nic. Alespoň já jsem žádné další šance soupeře neviděl,“ přidal svůj pohled někdejší reprezentant Bittengel.

„Pro výsledek utkání byla červená rozhodující. Tahle barva vždycky nějak ovlivní vývoj hry,“ prohlásil mrzutě domácí lodivod.

Posila se trefila podruhé v řadě

Inkriminovaný okamžik přišel v 65. minutě. Rozhodčí Moudrý během sedmi minut dvakrát ukázal žlutý kartonek domácímu Svatonskému, a ten musel ze hřiště. Nabídnutou přesilovku hosté po čtvrhodině využili.

Stoper Petr Tlustý, zimní posila z Vyšehradu, dosáhl skluzem na přímý kop a srovnal. Dvaadvacetiletý bek se trefil i v minulém kole do sítě hradeckých Votroků.

„Za výkon jsme si zasloužili aspoň tu remízu. Myslím, že je spravedlivá. A jestli nám pomohlo právě vyloučení? Někdy je hra v deseti pro druhé mužstvo nevýhodou. Soupeř se zatáhne. Já z toho měl taky obavy,“ netajil Marko.

Zato klub z Julisky byl z jediného bodu zklamaný. „Soupeř nás nepřehrál ani v deseti. Jen jsme zase nepokryli standardku. Ztratili jsme dva body,“ oponoval Bittengel. „I hráči v kabině přiznali, že se to v deseti dalo uhrát.“

FK DUKLA PRAHA – FC VYSOČINA JIHLAVA
1:1

Góly: 11. Nečas – 79. Tlustý. Rozhodčí: Moudrý – Urban, Štěrba. ŽK: Michal, Hubka, Svatonský, Mikula – Böhm, Schneider. ČK: 65. Svatonský. Diváci: 438. Poločas: 1:0. Dukla: Rada – Buryán, Palša, Hubka, Rychlík – Michal, Ludačka, Adam, Svatonský – Kulvajt (89. Kunc), Nečas (71. Mikula). Jihlava: Šimon – Sláma, Tlustý, Kadlec, Vepřek – Dupal (46. Veselý), Gába, Schneider, Cihlář – Faldyna , Böhm (73. Vácha).

Jan Zelenka, Jiří Bárta

Autor: Jan Zelenka

31.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

První vydatné sněžení zimy 2017/2018 prověřilo řidiče na Vysočině v neděli 19. listopadu. Na silnicích od rána ležela několikacentimetrová vrstva rozbředlého sněhu. Všechny hlavní tahy ale zůstaly sjízdné.
4

OBRAZEM: Řidiče prověřilo první vydatné sněžení, chumelit bude i v pondělí

Zapálené svíčky, kytice, satirická představení i hudební vystoupení. Takové bylo páteční vzpomínání na události, které se staly 17. listopadu roku 1989. Akce, kterou pořádal Spolek pro navrácení sochy Tomáše Garrigua Masaryka do Jihlavy, probíhala v Jihla
7

OBRAZEM: U klíčů v Jihlavě se vzpomínalo

Postavení myslivců není takové, jaké by si zasloužili, říká jejich šéf

Vysočina – Proč mizí zajíci z krajiny, kolik zvěřiny obvykle myslivci získají z honů a kdo asi otrávil mláďata orla mořského na Třebíčsku. Nejen na to odpovídal novopečený předseda Okresního mysliveckého spolku Třebíč Tomáš Sedláček. Dostalo se i na Menzelův snímek Slavnosti sněženek. „Ulovit divoké prase v roce 1983 byla událost. To už je dnes úplně jinak,“ říká.

Úsekové měření u Meziříčí skončilo, prohřešků se dopustily tisíce

Vysočina – Na dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou končí v sobotu 18. listopadu úsekové měření. Kvůli rekonstrukci dálnice je tam mezi 146. a 153. kilometrem rychlost snížena na osmdesát kilometrů v hodině. Meziříčská radnice teď vyřizuje tisíce přestupků řidičů, kteří toto omezení nerespektovali. „Bylo tam zaznamenáno průměrně kolem dvou tisíc přestupků týdně,“ informoval tajemník meziříčského městského úřadu Marek Švaříček.

OBRAZEM: Gól přišel pozdě. Souboj nováčka s lídrem ovládl favorit

Jihlava - V hokejové extralize svedl los 22. kola k sobě nováčka z Jihlavy a západočeského lídra tabulky Plzeň. Na zajímavý souboj bratrů Kubalíkových však již nedošlo. Starší Tomáš sice v dresu Dukly nastoupil, ale mladší Dominik se vrátil do švýcarské ligy. Zápas se tak stal bitvou mezi brankáři Škarkem a M. Svobodou, v minulé sezoně spoluhráči, ze které vyšel vítězně plzeňský gólman.

Vysočina odehrála na Letné statečnou partii, srazil ji gól z úvodu

Jihlava, Praha – Mohli překvapit. Povedenou partii odehráli na stadionu Sparty jihlavští fotbalisté. Na Letné si překvapivě vypracovali velké množství brankových příležitostí, nevyužili však ani jedinou. Naopak sami už ve čtvrté minutě z první povedené akce domácích inkasovali a domů odjížděli s nejtěsnější porážkou 0:1.