I. liga st. dorostu

JIHLAVA - PLZEŇ 0:2
Ani čtvrté jarní kolo nepřineslo Vysočině vítězství. Domácí dostali druhou Plzeň v úvodu pod tlak a v 5. minutě se zrodila první velká šance. Po Kučerově balonu za obranu byl sám před gólmanem Tecl, jenže v dobré pozici zvolil špatné zakončení.

O dvě minuty později se už skóre měnilo, ovšem radovali se hosté. Hrubku brankáře Hlavoňka potrestal Štverák a do poločasu po dalším zaváhání obrany a gólmana zvýšil na 2:0 Mandous.

„Štěstí chodí kolem nás,“ hodnotí letošní vystupování Jihlavy Procházka, podle kterého je to už jen otázka psychiky. „Týmu také citelně chybí zraněný Pohanka i Šandera, který byl přeřazen do B týmu, a právě s jeho odchodem odešla i kvalita při zahrávání standardních situací,“ doplňuje.

Góly: 7. Štverák, 34. Mandous. Poločas 0:2. Jihlava: Hlavoněk (46. Žejdlík) – Bambula, Filip, Raška, V. Černý – L. Procházka, Pražák, T. Kučera (46. Hirsch), Dobrovolný (82. Tesař) – Tecl, Vydra.

I. liga ml. dorostu

JIHLAVA – PLZEŇ 0:3
Stejně jako v souboji starších dorostenců vyzněl dobrý jihlavský začátek naprázdno a byli to hosté, kteří vstřelili úvodní gól.

Po rohovém kopu se na přední tyči prosadil Kadeřábek. O deset minut později zaváhala Jihlavy znovu při rohu a Frána ve skrumáži zvýšil na 2:0. Druhý gól posadil soupeře do sedla, a tak po zbytek utkání domácí jen hlídali výsledek.

V 67. minutě ale kapituloval brankář Matiášek potřetí. „Fotbal je o tom, kdo dokáže potrestat chybu soupeře, což se nám nepodařilo,“ okomentoval trenér Jihlavy Miroslav Krieg.

Góly: 27. Kadeřábek, 38. Frána, 67. Sladký. Jihlava: Matiášek – Stejskal (41. Gruna), Štěpán, Fadrný, Novák (41. Ptáček) – Málek (56. Vokoun), Vacek, Raszyk, Přibyl (41. Tesař) – Kosak, D. Černý.

Ondřej Novotný