I. liga st. dorostu

ZLÍN – JIHLAVA 2:0
Hostující tým diktoval od prvních minut tempo a byl nebezpečnější, jenže už poněkolikáté svou převahu nevyužil a naopak po chybě už v 10. minutě inkasoval. Nedůraz ve středu hřiště a následné nedorozumění stoperů potrestal Železník. „Udeřili z první své akce, do té doby jsme hráli jenom my,“ kroutil hlavou trenér Jihlavy Pavel Procházka.

Poté se strhla další jihlavská ofenzivní vlna, ovšem domácí svatyně jako by měla před sebou nepropustnou hráz. „Kluci se snažili a chtěli dát gól. Pikl s Teclem a Šanderovi centry dělaly soupeři problémy, ale prostě to tam nepadlo,“ glosuje jihlavský kouč, který musel v 27. minutě skousnout další potrestané zaváhání defenzivy. Filip váhal tak dlouho, že nastřelil Železníka a ten v samostatném úniku nezaváhal ani napodruhé. Jihlava se i přes další knock-out tlačila dopředu a snažila zadělat na drama. Jenže festival neproměněných šancí pokračoval.

„Samozřejmě, že byl soupeř hodně nebezpečný, protože chodil do brejků, ale my měli asi pět nebo šest dobrých příležitostí,“ bezmocně počítal Procházka. „Třeba Pikl s Teclem postupovali sami na jednoho obránce, Pikl to vzal na sebe, vystřelil, gólman to vyrazil před Tecla, ale ten na míč před prázdnou brankou nedokázal zareagovat,“ odhaluje jednu z velkých příležitostí.

„Je to o tom dát gól, až pak to začne fungovat. Na hráčích je obrovská deka, nikdy jsem to nezažil a je mi jich strašně líto, protože oni jdou z placu vyždímaní a já jim nemůžu nic říct,“ dodává Pavel Procházka.

Góly: 10. a 27. Železník. Poločas 2:0. Jihlava: Žejdlík (46. Hlavoněk) – Bambula, Filip, Raška, V. Černý – Šandera (46. Hirsch), Pražák, Leligdon (46. Kopic), Dobrovolný – Pikl, Tecl.

I. liga ml. dorostu

ZLÍN – JIHLAVA 1:2
V první půlce podržel několikrát hosty pohotový Soustružník, ale i na druhé straně to párkrát zahřmělo. „Vůbec se netaktizovalo a hrálo se nahoru dolů. Od začátku to bylo velmi kvalitní utkání,“ komentuje trenér mladíků FC Vysočina Miroslav Krieg.

Ve druhé půlce prolomili střelecké trápení jako první domácí. Hájek se prosadil po standardní situaci. „Jak už to tak bývá, vytvořili si další šance, které ale nedokázali proměnit,“ doplňuje Krieg, jehož svěřenci udeřili stejnou zbraní. David Vacek po rozehrané standardce krásně přeloboval Dostála.

„Soupeř se pak snažil ještě rozhodnout a my chodili do brejků,“ popisuje další průběh trenér hostů. A právě jeden z rychlých výpadů a Vydrův gól připravil v závěru domácí i o bod.

„Byl to podobný zápas s Plzní, se kterou jsme body ztratili, ve Zlíně jsme je naopak získali. I pro psychiku hráčů to byl důležitý zápas,“ dodává Miroslav Krieg.

Góly: Hájek - D. Vacek, Vydra. Poločas 0:0. Jihlava: Soustružník - Ptáček (43. Stejskal), Štěpán, Fadrný, Přibyl - Raszyk, Kosak, Málek (60. Vokoun), D. Vacek - Gruna, Vydra.