Ohrožené týmy doma na favority nestačily

Jihlavsko - Fotbalisté Dobronína nestačili v 17. kole I. A třídy - skupiny A na nováčka z Habrů a z jeho hřiště si přivezli porážku, o které rozhodl už první poločas. Ve skupině B se komplikují záchranářské práce jak Třešti, tak Stonařovu. Oba sestupem ohrožené týmy prohrály nejtěsnějším rozdílem.

21.4.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

Skupina A

HABRY – DOBRONÍN 2:0
Do utkání vstoupili lépe domácí, již ve 14. minutě vedli po úspěšné střele Kudláčka k tyči. Ve 29. minutě po vzájemně strkanici vyloučil rozhodčí domácího Martina Tomu a hostujícího Vaňka. Poté se hrálo docela útočně, druhou branku Habrů vstřelil před přestávkou Stránský, když z voleje dorazil odražený míč po rohu. Ve druhém poločase si obě družstva vypracovala několik střeleckých příležitostí, ale ani jedna se neujala.
Góly: 14. Kudláček, 44. Stránský. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (M. Toma – Vaněk). Diváci: 100. Poločas: 2:0. Dobronín: Chvátal – Diviš, Prokš, Pachl, T. Sedláček – Göth (86. Sochor), Vaněk, L. Sedláček, Krautšnajdr – Kalců (70. Šerý), M. Sedláček.

Skupina B

STARÁ ŘÍŠE – NÁMĚŠŤ N. O. 2:0
Vyrovnané utkání slabé úrovně rozhodl již v 19. minutě po vyložené šanci domácích Vaňkát. A to byla také jediná pohledná akce v prvním poločase. Po přestávce pokračovaly oba týmy ve stejném tempu a tak se není čemu divit, že se až do samého závěru nic zajímavého nestalo. V 84. minutě tutovku Tichánek a svou střeleckou příležitost proměnil v gól, a tak se domácí po konci utkání radovali z výhry 2:0.
Góly: 19. Vaňkát, 84. Tichánek. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas 1:0. Stará Říše: Korovjak - Mi. Žák (46. Kouba), Hekerle, Holub, Pytlík – Štěpnička, Tichánek, Pazderník, Vaňkát – Láznička (Ma. Žák), Pokorný (46. Rychlík).

STONAŘOV – V. MEZIŘÍČÍ B 0:1

Hosté byli prvních 15. minut lepším týmem, poté však Stonařov zabral a srovnal hru, příkladem toho byl Nešpor, který napálil břevno. Od 34. minuty tu byly tři gólovky, nejdříve přestřelil z malého vápna Hemalovu svatyni po přihrávce Šmardy Bláha, o pár minut později se situace otočila, Bláha našel ve vápně hlavu Šmardy, ten ale mířil také nepřesně. Ve druhém poločase byl v obrovské šanci domácí Šána, když jeho střelu ze 68. minuty zázračně vytěsnil hostující brankář. V 80. minutě se skóre již měnilo, to když po několika tečích a nahrávkách uklidil míč do brány hostující Trnka.
Góly: 80. Trnka. Rozhodčí: Kliner. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Stonařov: Krupica – Procházka, Seknička, Digrín, Fila (82. Lang), Čumpl (69. Příhoda), Šána, Šmarda, Zajíc (43. Kain) – Bláha, Nešpor.

TŘEŠŤ – RANTÍŘOV 0:1
V mizerném zápase, zaslouženě vyhráli hostující hráči Rantířova. „Prokázali větší bojovnost a důraz,“ uznal domácí kouč Luboš Wiederlechner. Domácí neprobudil z letargie ani vedoucí gól, který padl po nedůrazu v defenzivě. K odraženému balonu se dostal Smrčka a střelou z dvaceti metrů nedal domácímu brankáři šanci. Druhý poločas nepřinesl žádnou změnu0.
Gól: Smrčka. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 1:3. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Třešť: Jindřich – Rod, Gregor, Kříž, Kodys - Svoboda (77. Páral), Svěrák, Trnka, Nosek (75. Mykeš) - Gutwald, Kadlec (61. Faitl). Rantířov: Jaroslav Kremín – Smrčka, Novotný, Vácha, Živný – Zeman (67. J.Kremín), Vlček (89 Fila), Karol, Kubík - Pecha (86. Benda), Kovačík.

Shrnutí - I. A třída

Skupina A - 17. kolo:
Ústrašín - Ledeč n. S. 1:0 (0:0), gól: 60. Paclík.
Herálec (HB) – Věžnice 1:1 (0:0), 63. Kuchta – 78. Šebesta.
Habry – Dobronín 2:0 (2:0), 14. Kudláček, 44. Stránský.
Budíkov - Světlá n. S. 4:3 (2:2), 2. V. Vodrážka, 22. Marousek, 53. T. Bláha, 55. Prokop – 16., 45. a 89. Křikava.
Kamenice n. L. – Speřice 0:0.
Chotěboř - Herálec (ZR) 2:1 (2:1), 14. T. Novotný, 38. Moravec – 32. Hořínek.
Kožlí – Přibyslav 0:2 (0:1), 11. Němec, 90. Křesťan.

14. Kožlí 16 0 2 14 7:47 2

Příští kolo: Ledeč n. S. – Kožlí, Přibyslav – Chotěboř, Herálec (ZR) - Kamenice n. L., Speřice – Budíkov, Světlá n. S. – Habry, Dobronín - Herálec (HB), Věžnice – Ústrašín.

Skupina B - 17. kolo:
Stonařov - Velké Meziříčí B 0:1 (0:0), 80. Trnka.
Nová Ves – Přibyslavice 2:2 (2:1), 16. P. Nečas, 18. Čech – 45. Fiala, 65. Veselý.
Stará Říše - Náměšť nad Oslavou 2:0 (1:0), 19.Vaňkát, 84. Tichánek.
Rozsochy – Kouty 2:1 (2:0), 8. a 27. Padrtka – 56. Semrád.
Bohdalov – Šebkovice 2:1 (1:0), 39. Kříž, 64. Doležal – 54. Říha.
Jaroměřice nad Rokytnou – Čáslavice/Sádek 1:0 (1:0), 20. Vybíral.

14. Stonařov 17 2 5 10 18:34 11

Příští kolo: V. Meziříčí B - Třešť, Rantířov - Jaroměřice n. R., Čáslavice/Sádek – Bohdalov, Šebkovice – Rozsochy, Kouty - Stará Říše, Náměšť n. O. - Nová Ves, Přibyslavice – Stonařov.

21.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Zapálené svíčky, kytice, satirická představení i hudební vystoupení. Takové bylo páteční vzpomínání na události, které se staly 17. listopadu roku 1989. Akce, kterou pořádal Spolek pro navrácení sochy Tomáše Garrigua Masaryka do Jihlavy, probíhala v Jihla
7

OBRAZEM: U klíčů v Jihlavě se vzpomínalo

Nový předseda Okresního mysliveckého spolku Třebíč Tomáš Sedláček
4

Postavení myslivců není takové, jaké by si zasloužili, říká jejich šéf

Úsekové měření u Meziříčí skončilo, prohřešků se dopustily tisíce

Vysočina – Na dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou končí v sobotu 18. listopadu úsekové měření. Kvůli rekonstrukci dálnice je tam mezi 146. a 153. kilometrem rychlost snížena na osmdesát kilometrů v hodině. Meziříčská radnice teď vyřizuje tisíce přestupků řidičů, kteří toto omezení nerespektovali. „Bylo tam zaznamenáno průměrně kolem dvou tisíc přestupků týdně,“ informoval tajemník meziříčského městského úřadu Marek Švaříček.

OBRAZEM: Gól přišel pozdě. Souboj nováčka s lídrem ovládl favorit

Jihlava - V hokejové extralize svedl los 22. kola k sobě nováčka z Jihlavy a západočeského lídra tabulky Plzeň. Na zajímavý souboj bratrů Kubalíkových však již nedošlo. Starší Tomáš sice v dresu Dukly nastoupil, ale mladší Dominik se vrátil do švýcarské ligy. Zápas se tak stal bitvou mezi brankáři Škarkem a M. Svobodou, v minulé sezoně spoluhráči, ze které vyšel vítězně plzeňský gólman.

Vysočina odehrála na Letné statečnou partii, srazil ji gól z úvodu

Jihlava, Praha – Mohli překvapit. Povedenou partii odehráli na stadionu Sparty jihlavští fotbalisté. Na Letné si překvapivě vypracovali velké množství brankových příležitostí, nevyužili však ani jedinou. Naopak sami už ve čtvrté minutě z první povedené akce domácích inkasovali a domů odjížděli s nejtěsnější porážkou 0:1.