Jako pěst na oko působí zejména sobotní příhoda jihlavské juniorky. Třetiligová rezerva FC Vysočina dostala ve Frýdku-Místku čtyři góly v rozmezí devíti minut. „V médiích se psalo, že během sedmi, ale bylo to devět minut. I přesto je to samozřejmě na čtyři branky hodně krátká doba, ale takové věci se prostě stávají,“ říká kouč juniorky Roman Kučera.

Po druhém gólu konec

Příčin málo vídaného zkratu je prý víc. Po druhém gólu se tým úplně položil. Pak hned přišla třetí branka a vzápětí čtvrtá, která byla podle mého názoru z ofsajdu,“ popisuje jihlavský trenér.

Frýdecký kouč a bývalý reprezentant Radoslav Látal měl jasno hned. „Jihlavu jsme dobře napadali a pomohl nám i vcelku rychlý gól. Po čtvrté brance nebylo co řešit.“

Nabízí se další vysvětlení - nekoncentrovanost. Ovšem co ji způsobilo? „Bylo tam několik faktorů. Zejména to, že jsme z Jihlavy vyjeli už v pět hodin ráno, hráči v autobuse dospávali, výkop byl v 10.15. Ono je to ponaučení pro příště, abychom jeli o den dřív a přespali tam,“ říká jihlavský Kučera.

Cestování může být příčinou i výpadku Vrchoviny v krajském přeboru. Výprava dorazila na třebíčskou Borovinou až půl hodiny před utkáním. Tým inkasoval gól ve druhé minutě. Začátky poločasů byly v tomto zápase hodně zajímavé. V úvodu druhé půle totiž Novoměstští inkasovali už po půl minutě!

„Přijeli jsme pozdě, to ano, ale oba góly spíš zavinila lajdáckost,“ říká vedoucí vrchovinského mužstva Pavel Bajer. Podle něj šlo při obou brankách o shodu náhod.

„Poprvé jsme neodvrátili vysoký míč, při tom druhém gólu pak chybovali naši beci. Pár takových rychlých gólů jsem už u týmu zažil, ale rozhodně ne v obou poločasech,“ dodává novoměstský funkcionář.

Dalším týmem, který byl o víkendu na ručník, je nováček krajského přeboru z Pacova. Ještě v nedávné době remízový král platil za mužstvo, které minimálně inkasuje. Jenže v neděli v Polné dostalo za pět minut tři góly. Prsty v nich měl především polenský Alexander Kovář, který po návratu z Rakouska konečně pookřál. „Chyběly nám důraz, bojovnost a celkově samozřejmě některé opory, které v zimě odešly,“ vypočítává příčiny pacovský kouč Jan Grombíř.

Co s tím?

Pro trenéry nastává v takových situacích jediná otázka: Co s tím? „Během takového zápasu se už nic moc dělat nedá. Já měl navíc ve Frýdku omezené možnosti. Naniaš se zranil při rozcvičování, na lavičce jsem měl Wasserbauera, kterého jsem chtěl šetřit na následující anglický týden, pak si něco udělal Bodeček a já ho tam stejně musel dát. Bylo tam hodně negativních faktorů,“ uzavírá Kučera.

Žádné přehnané závěry z jednoho utkání ale zkušený jihlavský trenér nedělá. „Musíme přes to přejít, je to prostě fotbal. Já už zažil debakly, po kterých jsme pak třeba porazili favorita. Každý zápas je jiný,“ uzavřel.

Ondrej Dudáš, Zbyněk Veselý