„Věřím, že to prolomíme právě s Jihlavou,“ burcuje kouč týmu z Uherského Hradiště Leoš Kalvoda. Zároveň ale ví, že ho nečeká nic lehkého. „Dalo by se říct, že Jihlavu a její silné stránky znám. I když se tým přes zimu výrazně obměnil,“ přemítá. Jeho úkol zní jasně. „Prolomit naši sérii bez vstřeleného gólu. Šance máme, jen je proměňovat.“

To jihlavský kouč Karol Marko nechce o žádných sériích slyšet. „Jedeme uspět na hřiště soupeře, nic víc,“ podotýká. Soupeřovu nepříznivou bilanci z posledních zápasů v potaz nebere.

„Nabádá to ke spekulacím a to já nechci. Prostě nás čeká těžký zápas. Narazí na sebe dvě technicky vyspělá mužstva, bude se hrát v divácky atraktivní atmosféře, na pěkném stadionu,“ dodává Marko.

Sestava obou týmů je hodně nečitelná. „Kvůli zdravotním problémům máme několik otazníků,“ nastínil Kalvoda. Marko byl konkrétnější. „Komplikace má Veselý a Faldyna. Ještě nevím, jestli s nimi budu moct počítat,“ prozradil.

Do sestavy se naopak vrací stoper a kapitán Michal Kadlec a levý bek Michal Vepřek. Oba minulý domácí zápas s Příbrami pykali za karetní tresty.

Předpokládané sestavy
1. FC Slovácko: Bolek – Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk – Racko, Grim, Fischer, Gonda – Šultes, Matůš.
FC Vysočina Jihlava: Šimon - Sláma, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Dupal, Gába, Schneider, Cihlář - Rabušic, Vácha (Faldyna).
Zápas začíná v 19 hodin.

Názor experta
V mírné výhodě bude přece jen Jihlava, která nemá co ztratit. Otázkou je, co se Slováckem udělá domácí prostředí. Jestli pomůže, anebo hráčům sváže nohy. Po sérii neúspěchů už totiž musí bezpodmínečně zabrat, alespoň pokud chce reálně pomýšlet na návrat do první ligy, který bych Slovácku už kvůli stadionu a divákům přál. Nebudu se pouštět do hodnocení kvality kádru obou týmů, protože mně síly přijdou vyrovnané. Jsou to mladé týmy ideálně proložené některými zkušenými hráči. Jak už jsem říkal, přeju Slovácku, takže doufám, že vyhraje. Jihlavě budu fandit příští rok, až se bude vracet do ligy.

Pavel Hoftych, trenér FC Tescoma Zlín

S Vysočinou trénuje další brazilský fotbalista
Jihlava - Druholigovou Vysočinu možná posílí další brazilský fotbalista. Po obránci Gabrielovi, který přišel v zimní přestávce, se k týmu v tomto týdnu připojil tentokrát ofenzivně laděný hráč. „Jedná se o levonohého fotbalistu, kterého budeme tři týdny zkoušet. Uvidíme, jestli prokáže své schopnosti,“ řekl jihlavský kouč Karol Marko.