„Výsledek je zasloužený, diváci viděli hodně dobrý zápas,“ řekl po utkání jihlavský trenér Karol Marko.

Jeho svěřenci začali na půdě jednoho z aspirantů na postup do nejvyšší soutěže hodně aktivně a taky se ujali vedení. Domácí gólman Petr Bolek trefil při odkopu záda nic netušícího Petra Faldyny a míč se od něj obloučkem dostal až do slovácké sítě.

„Takhle snadný gól snad nepamatuje,“ podotkl Marko. „Inkasovaná branka nás samozřejmě trochu srazila,“ připustil domácí trenér Leoš Kalvoda, jehož tým na jaře zatím tápe.

Vyrovnání ale přišlo hned vzápětí. Václav Činčala trefil ve vápně stopera Petra Tlustého a rozhodčí Dagmar Damková možná trochu překvapivě nařídila pokutový kop za ruku.

„Za kritiku rozhodčího je padesát tisíc, že jo? Takže penalta byla,“ usmíval se po utkání Marko.

Gólman David Šimon sice střelu Pavla Šultese vyrazil, jenže ten do míče kopl ještě dřív, než sudí pískla do píšťalky, a pokutový kop se opakoval. Kouč Kalvoda na druhý pokus poslal Činčalu a ten se už nemýlil.

Těsně před přestávkou ale přišel pro Slovácko další šok. Po rohu Radka Slámy neuhlídali domácí obránci kapitána Michala Kadlece a ten poslal Vysočinu opět do vedení.

„Bylo to hodně dobře zahrané, Kadlec je vysoký a prostě se nám ho nepovedlo pokrýt,“ krčil rameny Kalvoda.

Ten svým svěřencům o přestávce vyčinil a po změně stran to bylo znát. Slovácko se do hostů zakouslo a místy až drtivý tlak přetavil ve vyrovnání buldočím průnikem Michal Gonda, který obešel vše, co mu stálo v cestě, a s přehledem obstřelil Šimona. Dílo zkázy pro Jihlavu mohl dokonat střídající Lukáš Matúš, ovšem jeho sólo Šimon zastavil.

Jihlavský brankář se vyznamenal zejména na konci utkání. Během drtivého náporu domácích předvedl několik parádních zákroků. Vrcholem neproměněných šancí Slovácka pak byla tutovka Gondy, kterou Šimon skvěle vyrazil. „Neproměněné šance nás sráží do kolen,“ uznal slovácký kouč Kalvoda.

1. FC SLOVÁCKO – FC VYSOČINA JIHLAVA
2:2

Góly: 17. Činčala (PK), 62. Gonda - 11. Faldyna, 43. Kadlec. Rozhodčí: Damková - Štěrba, Santarius. ŽK: Šultes, Grim - Sláma. Diváci: 4125.
Slovácko: Bolek - Němčický, Ineman, Šimáček, Lysoněk - Čtvrtníček (46. Matůš), Fischer, Grim (36. Görner), Gonda - Šultes (90. Eismann), Činčala. Jihlava: Šimon - Sláma, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Veselý (70. Gabriel), Gába, Schneider, Cihlář - Vácha (62. Rabušic), Faldyna (79. Böhm).

Jihlava měla v závěru štěstí. A Šimona v brance

Uherské Hradiště - Poprvé dostal v jihlavském dresu víc než jeden gól. Přesto na Slovácku chytal David Šimon skvělý zápas. Jeho zákrok z posledních minut remízového utkání se řadí do kategorie fantastických.

Po sérii závarů se dostal míč k Michalovi Gondovi a ten snad ze tří kroků od brankové čáry napálil svou ránu přímo do přemísťujícího se Šimona.
„Bylo to samozřejmě se štěstím. Nechtěl jsem jít úplně k tyči a spíš pokrýt co největší prostor. On mi pak trefil koleno,“ popsala jeden z klíčových momentů celého utkání jednička Vysočiny.

Domácí Slovácko v závěru nasadilo vražedné tempo a za každou cenu se tlačilo do koncovky. Ještě před zmiňovaným zákrokem zlikvidoval Šimon samostatný únik střídajícího Lukáše Matúše.

„Určitě to byl nejtěžší soupeř. Ale možná jsme byli v některých fázích až moc zalezlí, proto nás domácí dostali pod takový tlak,“ myslí si dvaatřicetiletý Šimon.

Ten v prvním poločase zlikvidoval i penaltu Pavla Šultese. Po nařízeném opakování už ale proti ráně Václava Činčaly neměl šanci. „Šla do stejného místa, ale já čekal, že to napálí doprostřed, proto jsem udělal jen takový nahodilý pohyb,“ vysvětlil.

Z remízy má rozporuplné pocity. „Dvakrát jsme vedli a konečně venku dali dva góly. Ale vzhledem k průběhu je to asi dobrý bod,“ konstatoval Šimon.