Boj o třetí místo

Kdo přišel na sobotní utkání, viděl nadprůměrnou podívanou. „Zápas byl z obou stran velice kvalitní, bylo vidět, že proti sobě hrají týmy z čela tabulky,“ chválil úroveň fotbalu trenér Polné Milan Palkovič. Podle polenského kouče rozhodovaly maličkosti: „Musím říct, že kvalita hráčů na hřišti byla několikrát větší než kvalita rozhodčích, kteří zásadně ovlivnili zápas. Takhle slabý výkon rozhodčích jsem snad ještě nezažil. Nejprve nepřišla červená karta po faulu na Kováře a poté nesmyslně pomezní zamával faul, který ovšem rozhodně nebyl v pokutovém území,“ zlobí se Palkovič.

Po penaltě se Polenští už k většímu ohrožení branky nedostali. „S výkonem hráčů jsem ale velice spokojen, samozřejmě prohra mě mrzí. Pro diváka to musela být pěkná podívaná,“ dokončil Palkovič.

Po víkendové prohře se Polné odstup na čelo tabulky zvýšil na sedm bodů. „Tímto zápasem jsme asi vypadli z boje o první místo, ztráta už je dost velká,“ míní trenér Palkovič, který však chce bojovat o třetí příčku: „Chceme se určitě porvat o třetí místo. O postup se poperou Hartvíkovice, Ždírec a Pelhřimov. V něm věřím Hartvíkovicím, samozřejmě je do konce ještě hodně zápasů, ale mají ještě utkání k dobru,“ předvídá Palkovič.

Neztrácet body

V Pelhřimově stále ještě mohou skloňovat slovo postup. Po domácí výhře se dostali na dostřel prvnímu místu. „Bylo to velice kvalitní utkání, kterému by sice slušela remíza, ale v zápase jsme si vytvořili víc náznaků šancí a po penaltě, která si myslím, že měla být, jsme slavili zasloužené vítězství,“ popsal utkání spokojený kouč vítězného týmu Leoš Mitas.

Do konce soutěže zbývá odehrát ještě deset kol, hraje se o třicet bodů. „Pořád je před námi hodně zápasů, Hartvíkovice sice Ždírec porazily a navíc mají zápas k dobru, ale jak říkám, šance na postup stále ještě je,“ věří Mitas.

Svěřence trenéra Mitase stále ještě čekají přímé boje o postup do divize. Čeká je domácí zápas s Hartvíkovicemi a poté vyjíždějí na horkou půdu Dekory.

„Každý z favoritů ještě může klopýtnout a ztratit body a jen doufám, že my nebudeme ztrácet vůbec,“ doufá pelhřimovský lodivod.

Edita Palkovičová