MSFL

JIHLAVA B – D. BENEŠOV
1:2

Přestože se hosté zaměřili na defenzivu, skulinku v jejich obranné valu našli postupně Procházka, Benda i Pacholík, jenže na pozorného Palečka už vyzrát nedokázali. „To musí být góly. Kdybychom byli efektivní, to utkání by mělo úplně jiný průběh,“ říká trenér jihlavské juniorky Roman Kučera.
Na druhé straně zahrozil Broulík, jehož střela se stejně jako pokus Šrámka mezi tři tyče nevešla, a neúspěšný byl i Juchelka.

Plejáda spálených šancí

Po změně stran pokračovala přehlídka zahozených šancí. Přestože se Pacholík ocitl hned třikrát v dobré palebné pozici, trápení protrhnout nedokázal.
A tak udeřili hosté. Šrámek si poradil se svými strážci a podél Štěpanovského rozvlnil síť. Domácí šli za vyrovnáním, ale oba Chmelíkovy pokusy gólman kryl.

Chyběly zkušenost a klid

Až v 85. minutě se domácí tým dočkal. Pacholík si v šestnáctce došel pro faul a Wasserbauer z bílé značky nezaváhal. Jihlavská radost však netrvala dlouho. O dvě minuty později propadl Benda a střídající Lhotaň zařídil hostům tři záchranářské body.

„V závěru jsme už neměli možnost posílit ofenzivu, ve které nám scházela zkušenost a klid. Těch šancí bylo tak na dva zápasy,“ tvrdí Kučera a dodává: „Minule jsme měli štěstí, tentokrát to tam nespadlo. Neměli jsme svůj den, ale to je fotbal.“

Góly: 85. Wasserbauer (PK) – 66. Šrámek, 87. Lhotáň. Rozhodčí: Adámková – Zelinka, Černý. ŽK: 3:4. Diváci: 70. Poločas 0:0. Jihlava B: Štěpanovský – Kříž (72. Chmelík), Bodeček (90. Havránek), Wasserbauer, Nešpor - Benda, Chlup, Pacholík, Netrda - L. Procházka, Peška.

Ostatní zápasy MSFL, krajského přeboru Vysočiny a nižších soutěží skončily po uzávěrce a najdete je v sobotním vydání Deníku.