„Takové zápasy se prostě stávají, to je zákonitost fotbalu. Nedali bychom gól, ani kdyby se hrálo do rána,“ konstatoval po utkání jihlavský trenér Karol Marko.

Jeho tým na oslabeného soupeře recept prostě nenašel. „Hlučín v podstatě potvrdil očekávání. I když možná by nebránil tak urputně, nebýt brzkého vyloučení. Kromě neproměněných šancí nemám hráčům co vytknout, bylo vidět, že chtějí,“ podotkl Marko.

Alespoň jedno pozitivum Jihlavě zůstalo - na jaře doma ještě nedostala gól. „Neprohráli jsme a neinkasovali, to je přece taky plus,“ uznal záložník domácího týmu František Schneider.

V hlučínském táboře panovala jednoznačná spokojenost. „Musím klukům poděkovat, odehráli velice dobrý zápas. Rozhodující bylo, že jsme dokázali ustát první poločas. K vyloučení Kopeckého se samozřejmě vyjadřovat nebudu. Ne, že bych nechtěl, ale nesmím,“ řekl trenér hostů Petr Samec.

Na mysli měl situaci ze dvanácté minuty, kdy obráncům utekl domácí Tomáš Cihlář a Radim Kopecký za skluz zezadu uviděl červenou kartu (viz snímek vlevo). „Vzal mě přes kotník, nebylo to nějak brutální, ale faul to samozřejmě byl,“ tvrdil po utkání Cihlář, který o pár chvil později musel střídat. Při tom faulu jsem dopadl na rameno a měl potíže s dýcháním,“ vysvětloval.

Pak už jen sledoval, jak jeho spoluhráči marně dobývají svatyni Michala Kosmála. „Musím výkon gólmana vyzdvihnout. Celé jaro nás drží. V tomhle zápase to byla týmová práce, on pomohl klukům, oni pomohli jemu,“ dodal spokojený Samec.

Hrát proti deseti bývá problém, poznali Jihlavští

Jihlava - Petr Faldyna, František Schneider. Oba mohli rozhodnout zápas, a prorazit tak neprostupný hlučínský val. Vysočina ovšem proti oslabenému soupeři vyšla gólově naprázdno. Buďto zasáhl skvělý gólman Michal Kosmál, anebo scházely milimetry. Doslova.

„Proti deseti nám to prostě nešlo,“ líčil bezradně domácí středopolař František Schneider. „Uškodilo nám vyloučení. Těžko se hraje proti deseti lidem, kteří stojí třicet metrů od branky a vše odkopávají pryč,“ krčil rameny nejlepší jihlavský útočník Petr Faldyna.

Kanonýr, který má na svém kontě v letošní sezoně jedenáct gólů, tentokrát neměl seřízenou mušku. Při šanci z první půle poslal skákavý míč nad branku, v další příležitosti mu scházel krok a po parádní přihrávce Gáby ztroskotal na Kosmálovi. „Největší šance byla ta poslední. Prostě se mi gólmana nepovedlo obstřelit,“ vysvětloval.

Ještě o větší vzruch se postaral Schneider. Osm minut před koncem se položil do Dupalova rohu a míč poslal hlavou na břevno, od kterého se odrazil přímo do Kosmálovy náruče. „Ani nevím, jak to tam letělo, prostě jsem trkl míč a pak jen uviděl, jak se odráží od břevna a gólman ho chytá. Gól nám nebyl souzený,“ smutně konstatoval Schneider.

Tomu se tentokrát nedařily ani jindy nebezpečné standardní situace z pravé strany hřiště. „Nevím, co k tomu říct, nedokážu si to vysvětlit,“ dodal Schneider.