O případném dostižení lídra z Blanska se ale nahlas nemluví. „Sedm bodů je hodně. Navíc si to Blansko podle mého názoru už pohlídá,“ přemítá předseda žďárského klubu a zároveň kouč A-týmu Petr Nedvěd.

Jenže jeho svěřenci už mají nejtěžší soupeře za sebou. „Je pravda, že Blansko má asi těžší los, ale my jsme u nich i v Hulíně remizovali a ve Velkém Meziříčí prohráli, takže ze tří potencionálních klíčových zápasů máme jen dva body z devíti, což je na smělé cíle dost málo,“ upozorňuje Nedvěd.

Jasněji by mohlo být už po čtvrtečních předehrávkách. Žďár přivítá v derby o všechno hrající Havlíčkův Brod. „Uvidíme, co se nám v tomhle zápase povede uhrát,“ přemítá kouč.

V poslední době může do zápasů počítat pouze s dvanácti třinácti hráči. Mimo hru jsou z různých důvodů Petr Heide, Jan Zich a Radim Chmelíček. Stoprocentně fit není ani kanonýr Vojtěch Zedníček.

V posledním zápase s Konicí tak došlo k paradoxu. „Za našeho těsného vedení jsme měli v závěru na hřišti dva obránce, tři záložníky a pět útočníků,“ poukazuje Nedvěd.

Výhru 1:0 na hřišti týmu z Prostějovska zařídil tradiční jarní žolík Josef Bojda. „Když hraje od začátku, není to ono. Pokud ho tam dáme až v průběhu hry, tak většinou rozhodne zápas. Takže v základní sestavě hrávat nebude,“ dodal Nedvěd s úsměvem.