Taktiku určí zranění

Velké Meziříčí si bude chtít na domácím hřišti napravit reputaci po nevydařeném utkání v Líšni. V posledním vzájemném zápase se museli oba soupeřit smířit s dělbou bodů. „Zápas podle mě bude o prvním gólu. Kdo ho dá, ten se dostane na koně a bude mít psychickou výhodu,“ předurčuje ráz zápasu velkomeziříčský kouč Miroslav Karpíšek.

Trenéři se také potýkají s několika zraněními. Už teď je jisté, že ve čtvrtečním zápase nenastoupí dva pilíře základní sestavy František Pokorný a Ladislav Němec. „O dalších zraněných se rozhodne až před zápasem, a podle toho se bude vše vyvíjet,“ prozradil Karpíšek a doufá, že jeho svěřenci před domácím publikem nezaváhají.

Bod bude dobrý

Třebíčské naopak může těšit, že před těžkým zápasem na hřišti čtvrtého Velkého Meziříčí mají téměř kompletní kádr. Jedinou absencí je dlouhodobě zraněný Jaromír Pekárek. Vrásky trenéru Antonínu Salákovi přidělává gólový půst z minulého zápasu, kdy jeho svěřenci nedokázali z několika šancí vstřelit ani jeden gól.

„Doma nás Hulín v prvním poločase sice přehrál, ale podržel nás gólman Beer. V druhé půli jsme si však vytvořili několik gólových šancí, ale ty jsme bohužel neproměnili,“ lituje Salák. Taktika je pro fotbalisty Třebíče prý jasná, neinkasovat a vstřelit konečně gól. „Na předzápasovém tréninku budeme trénovat střelbu. Velké Meziříčí jsem párkrát viděl, hraje velice dobrý fotbal. Doufám, že se jim vyrovnáme a zápas zvládneme. Budu spokojený s bodem, ale samozřejmě bych chtěl konečně vyhrát,“ přeje si Salák.

Havlíčkův Brod nemá na půdě favorita ze Žďáru co ztratit

Havlíčkův Brod/Žďár nad Sázavou - Tým hrající o holé bytí a nebytí a proti němu jeden z aspirantů na přední příčky divize D. Fotbalisté Havlíčkova Brodu budou mít na hřišti třetího Žďáru nelehkou úlohu.

„Troufám si říct, že jde o tým, který stále hraje o postup. My můžeme jen překvapit,“ tvrdí havlíčkobrodský trenér Karel Kolesa. Situace Slovanu na jaře není příliš lichotivá. Týmu navíc na půdě favorita bude chybět minimálně jeden klíčový hráč - Roman Provazník. Svalová zranění mají i Aleš Vojtíšek s Tomášem Tůmou. „Ještě budu mluvit s Michalem Marešem, jestli by mohl nastoupit,“ nastínil Kolesa.

Havlíčkův Brod neoslňuje nijak nepropustnou defenzivou. V posledních čtyřech zápasech dostal deset gólů. „Ale nejednalo se o nějak jednoznačné zápasy. Byly tam nějaké chyby, a hlavně chybělo nasazení. Teď zkusím v sestavě udělat nějaké drobné změny. Uvidíme, jestli to pomůže,“ podotkl Kolesa.

To Žďár příliš se sestavou experimentovat nemůže. I když se uvidí, co s týmem udělal náročný zápas v Konici. „Vždycky vycházíme z předzápasového tréninku. Teď nemůžu říct, kdo bude a nebude k dispozici,“ vysvětluje žďárský lodivod Petr Nedvěd. Moc dobře ví, že jeho tým nečeká nic jednoduchého.
„Brod hraje o každý bodík a určitě mu nebude chybět nasazení. Ale domácí jsme my, takže bychom se s tím měli porvat a zvítězit,“ dodal Nedvěd.

Divizní menu
ČTVRTEK 16.30:

VELKÉ MEZIŘÍČÍ - TŘEBÍČ
Boskovice - Vyškov
Konice - Protivanov
Židenice - Otrokovice
Blansko - Líšeň
ŽĎÁR N. S. - H. BROD
Hrušovany - Rájec-Jestřebí
Hulín - Rousínov

Edita Palkovičová, Ondrej Dudáš