Že šlo o velmi dobrý tah, potvrzuje i jeho bilance. Oba premiérové zápasy na lavičce Stonařova si Chylík užil. Dvě výhry a v nich i premiérový tříbodový bonus v domácím prostředí smazaly nepříjemné manko na „zbytek světa“ a vrátily naději na záchranu. „Pro mě je důležité, že ti hráči chtějí hrát, a co jsem poznal úroveň soutěže, tak ten tým má na to atakovat střed tabulky,“ míní nový trenér Stonařova Richard Chylík.

Jak se bývalý hráč Jihlavy a nyní Janovic dostal k trenérské funkci ve Stonařově?
Jsem po plastice předního zkříženého kolenního vazu a momentálně mám hráčskou kariéru pozastavenou. A vzhledem k tomu, že jsem Jihlavák a chci pomoci tomuto regionu, tak jsem vyslyšel hlasy ze Stonařova a přijal nabídku na post trenéra. Roli hrálo i to, že mě oslovil kamarád Zdeněk Holý.

Na jak dlouhou jste se upsal?
Dohodli jsme se do konce sezony.

S trénováním už máte zkušenosti z mládežnických výběrů FC Vysočina, ale tým mužů vedete poprvé. Co od toho očekáváte?
Bude to určitě čerpání zkušeností. A navíc jsem chtěl zjistit, jak to v takovém klubu funguje.

Stačil jste za tu krátkou chvíli poznat sílu týmu?
Neznám všechny dokonale, jen pár kluků, kteří mi tady pomáhají. Ale pro mě je důležité, že ti hráči chtějí hrát a bojovat.

Odhodlání zřejmě chybět nebude, ale jste poslední, takže na něčem se bude muset zapracovat.
Teď dávám větší důraz na taktiku než herní projev. Nemusíme hrát krásný fotbal, ale účelný. Chceme ty body pomalu sbírat a dostat se z poslední příčky.

Má Stonařov kvalitu na to, aby zachránil I. A třídu?
Co jsem poznal úroveň soutěže, tak ten tým má na to, atakovat střed tabulky a klidné vody.

Což jste potvrdili hned ve vaší premiéře v Přibyslavicích, odkud jste si přivezli hodně cennou výhru 1:0.
Bylo to hodně o bojovnosti a získání herní jistoty. Důležité pro mě bylo, že jsme Přibyslav nepustili do větší tutovky a podařilo se nám tam tu jednu šanci proměnit.

A spokojený jste musel být i v neděli, kdy Stonařov poprvé v sezoně vyhrál doma. Smetli jste jednoznačně Náměšť 4:1.
Vyšel nám úvod utkání, kdy jsme je zaskočili dvěma rychlými góly, a pak přidali další dva. Jsem moc rád, že se nám doma povedlo vyhrát a klobouk dolů před klukama, kteří to zvládli.

Vyhráno ovšem ještě nemáte. Stále jste na poslední příčce.
Důležité zápasy nás teprve čekají. Bude to hodně o psychice a já doufám, že už hned to těžké utkání na horké půdě Kout zvládneme a budeme bodovat.