Na hrotu bojoval osamocený Faldyna, za ním operovala pětičlenná záloha i s mladíčkem Hušbauerem, která měla eliminovat silnou záložní řadu domácích.
Přesto domácí od úvodu diktovali tempo hry. Svou převahu korunovali ve 21. minutě, kdy míč za obranu zpracoval Michal Vyskočil a technickou střelou k levé tyči Šimonovy branky otevřel skóre.

Branka hře evidentně prospěla, protože Jihlava ve snaze vyrovnat zabrala. „Myslím si, že i díky našemu přičinění se hrál pěkný fotbal a divákům se hra musela líbit. Nebyla to žádná nakopávaná, ale převážně pohledné akce,“ hodnotil trenér Marko.

I druhý poločas měl podobný scénář. A gól slavili zase domácí. V 60. minutě po rohu Vajdy zvýšil na 2:0 Traxl. Hosté v bílých dresech ale nerezignovali. Hned po čtyřech minutách se z přímého kopu přesně trefil střídající Dupal. Jenže skóre už se pak ani přes další šance obou týmů nezměnilo.

„Bylo vidět, že domácí mají větší fotbalovou kvalitu,“ uznal Marko sportovně po prohře, která ukončila osmizápasovou šňůru jeho týmu bez prohry.

Trenérovi Fulneku se ulevilo. „Přijel velmi těžký soupeř, který se nakonec ukázal být silnější, než jsme předpokládali,“ vrátil kompliment domácí Václav Daněk.

Hráči Jihlavy venku na jaře nevyhráli ani napopáté. V roli hostů nasbírali zatím jen tři body za remízy.

FOTBAL FULNEK – FC VYSOČINA JIHLAVA
2:1

Góly: 21. Vyskočil, 60. Traxl – 64. Dupal. Rozhodčí: Kocián – Drastík, Peřina. ŽK: Vajda – Kadlec, Vepřek, Dupal. Diváci: 610. Poločas: 1:0.
Fulnek: Pospěch – Kaprálik, Krása, Staš – Vyskočil, Pavlík, Kovář, Slončík (69. Sedlák), Vajda – Traxl (70. Malohlava), Smutný (90. Koštuřík).
Jihlava: Šimon – Sláma, Tlustý (27. Veselý), Kadlec, Vepřek – Gabriel (57. Dupal), Gába, Hušbauer (68. Böhm), Schneider, Cihlář – Faldyna.