PELHŘIMOV – BOROVINA
1:2

Ačkoliv první poločas patřil spíše domácím, hosté ukázali už v samém úvodu, že nepřijeli jen bránit a ve 2. minutě za J. Moravcem zvonilo břevno. Pelhřimov však pádně odpověděl v 8. minutě. Rozhodčí Henzel viděl v šestnáctce faul na Krtka a Vaněk si penaltu vychutnal.

Do konce poločasu byly šance na obou stranách, více jich měli domácí. Blízko ke gólové pojistce měl ve 35. minutě Liška, který si přehazováním míče z nohy na nohu položil i gólmana Kantora, ale míč do sítě nedostal. Podobně si na druhé straně vedl Kohlstrom ve spolupráci s Novákem.

Ve druhé půli se výkon domácích rapidně zhoršil. „My už jsme hráli špatně i v poločase prvním, výkon po přestávce byl katastrofální. Chyběla tam bojovnost, hráči si musí uvědomit, že takhle se o špici tabulky nebojuje,“ rozčiloval se po zápase kouč Pelhřimova Leoš Mitas.

V 53. minutě se v šestnáctce Pelhřimova odehrál vzdušný souboj, který už sám o sobě zaváněl penaltou, ale míč se dostal k Novákovi, který jej poslal z voleje do sítě. O dvacet minut později bylo dílo zkázy domácích dokonáno. Chybu obrany potrestal gólem Ciprys. V tu chvíli Borovina dokonce hrála v desíti, když byl za postranní čárou ošetřován Štěpnička.

Na počet šancí sice vyhrál Pelhřimov, ovšem hosté si body zaslouží za bojovnost. „Hráči se poučili z nepodařeného posledního zápasu. Bojovali a hlavně lépe naložili se šancemi než domácí,“ poznamenal jejich trenér Miloš Loucký.

I když je do konce krajského přeboru ještě daleko, je nutné říci, že postupové plány Pelhřimova dostaly povážlivé trhliny. Moc dobře to ví i Leoš Mitas: „Stát se ještě může leccos, ale pokud budeme hrát takto, tak není co řešit. S podobnými výkony bychom dělali v divizi jen ostudu.“

Góly: 8. Vaněk (PK) – 53. Novák, 73. Ciprys. Rozhodčí: Henzel. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Pelhřimov: J. Moravec – Vacek, Krčil, Kuš (80. Regásek), Smrčka – Jan Kmoch, Krtek (65. Hurda), Máca, Liška – Vaněk (61. Adamec), Rumanovský. Borovina–Opatov: Kantor – Štveráček, Kohlstrom, Tomek, Rambousek – Štěpnička (90. Pavlík), Brzezina, Ciprys, Zvěřina – Novák (80. Konečný), Pokorný (89. Kravka). Nejlepší hráči: Vaněk – Kohlstrom, Novák.