Hodně zajímavá podívaná bude k vidění v Třebíči. Favoritem by sice měl být Žďár, jenomže právě na HFK se mu nedaří. Naposledy porazil svého krajského rivala 29. září 2005! V dalších pěti případech to nevyšlo. „Nesedí nám jejich styl. Nepříjemně brání a rozráží útoky,“ ví žďárský kouč Petr Nedvěd.

Do základu půjde Zich

Nedělního soupeře sice na jaře viděl, ale to ještě pod vedením kouče Karla Kolesy. „Bylo to za jiné trenérské éry, ale předpokládám, že se tolik změnit nemohlo,“ přemítá trenér FC Žďas.

Tomu bude chybět zraněný bek Martin Řeháček. Nahradit by ho měl Jan Zich, který už si odpykal karetní trest. Další obránce Petr Heide ještě připraven nebude. „Teprve pomalu začíná. Zřejmě to vypadá na lavičku. Přece jen dlouho nehrál,“ vysvětluje Nedvěd.

Třebíčský trenér Antonín Salák si dává jasný úkol: eliminovat žďárské standardky, což znamená hrát aktivně dopředu. „V žádném případě se nechceme uchylovat k bránění, protože by to zavánělo nepříjemnými vysokými míči do vápna. Mají tam Smetanu, navíc se uzdravil Zedníček, což jejich ofenzivní sílu ještě umocňuje,“ varuje Salák.

Naopak ofenzivní taktovka jeho týmu je ohrožena. Už v minulém zápase nenastoupil kvůli problémům se zuby kapitán a mozek týmu Ivo Koníř. „Opět celý týden netrénoval, ale já věřím, že by se mohl dát do kupy. Není to totiž jenom o jeho hře, ale hlavně jde také o samotnou přítomnost na hřišti. Je to silná osobnost,“ ví Salák.

Zopakuje Brod podzimní senzaci?

Atraktivní konfrontace se chystá i v Havlíčkově Brodě, který na podzim senzačně nastřílel Velkému Meziříčí na jeho hřišti šest gólů. Teď se ale oba týmy potácejí v krizi. Zatímco domácí se musí prát o každé body, hráči Velkého Meziříčí se perou sami se sebou. Potvrzuje to i velkomeziříčský trenér Miroslav Karpíšek: „Nám je momentálně jedno jestli hrajeme s předposledním Brodem, nebo někým jiným, potřebujeme se dostat z nevýhodné situace. Máme za sebou několik porážek a ani náš herní projev není takový, jaký by měl být.“

Trenérskému duu Karpíšek, Kotol budou i nadále chybět oba středopolaři Němec s Pokorným a o dalších zraněných se rozhodne na posledním tréninku před zápasem. „V současné chvíli nevím, kdo bude hrát anebo u koho zariskujeme a postavíme ho i přes zranění,“ zakončil Karpíšek.

To jeho protějšku Karlu Kolesovi ubyla jedna vráska, a to v případě Michala Mareše, který se po zranění vrací do sestavy.

„Zatím ještě visí otazník nad Tůmou, který měl natržený sval, už se zapojil do tréninku, ale uvidíme až před zápasem. Navíc by měl být k dispozici i Provazník,“ doplnil Kolesa. Havlíčkobrodští potřebují body jako sůl, aby si zajistili účast v příštím ročníku divize.

„V tomto zápase bychom chtěli uspět a ukázat domácím divákům, že fotbal hrát umíme. Potřebujeme nutně body, aby ještě žila naděje na záchranu,“ ví dobře Karel Kolesa.

Divizní menu
NEDĚLE 10.30: TŘEBÍČ - ŽĎÁR N. S. 16.30: Vyškov - Hrušovany, Protivanov - Hulín, H. BROD - V. MEZIŘÍČÍ.

Ondrej Dudáš, Edita Palkovičová