Po nezáživné úvodní čtvrthodině přišel blesk z čistého nebe. Rabušic se dravě protáhl podél brankové čáry a přesnou přihrávkou našel volného Faldynu, který pohodlně otevřel skóre.

Jihlava získala na jistotě – a vzápětí mohla udeřit znovu. Hostující obrana zastavila střelce prvního gólu jen za cenu faulu, Dupal však z přímého kopu trefil pouze dobře postavenou zeď.

Gól neplatil

Po chvíli se míč po hlavičce Rabušice přece jen došoural podruhé za záda sokolovského brankáře Bertelmana, jenže sudí Drábek už předtím zastavil akci domácího týmu kvůli faulu jihlavského útočníka.

Také o další zajímavý moment se postarali žlutomodří: Kadlecův přímý kop ze šestadvaceti metrů musel vytěsnit Bertelman na roh. Hosté se poprvé dostali ke slovu ve 39. minutě, kdy nepřehledný závar vyřešil až Šimon.

Poslední slovo v úvodní půli měla opět Vysočina. Cihlář ani Schneider se však po nadějné akci k pořádné střele neprotlačili.

Salák selhal

Do druhého poločasu vstoupil lépe Sokolov. Duchničova střela ještě nemohla Šimona zaskočit, ale vzápětí bylo před jihlavskou brankou pořádně horko.
Vepřek fauloval ve „vápně“ Šorfu a rozhodčí bez váhání nařídil penaltu. Jenže Salák v roli exekutora vyhořel - míč poslal vedle domácí branky.

Poté zabránil pohromě pozorný Šimon. Nejprve vyrazil jedovatou Duchničova hlavičku na roh, poté zažehnal nebezpečí i po zaváhání Kadlece.

Jihlavský gólman se pasoval do role hlavní hvězdy také v samém závěru, kdy zmařil další dvě šance Sokolova.

FC VYSOČINA JIHLAVA – FK BANÍK SOKOLOV
1:0

Góly: 18. Faldyna. Rozhodčí: Drábek – Pelikán, Adámková. ŽK: Vepřek, Hušbauer, Sláma, Faldyna, Böhm – Hrabáč, Filip, Javorský, Poděbradský. Diváci: 850. Poločas: 1:0. Jihlava: Šimon – Sláma, Gába, Kadlec, Vepřek – Dupal (78. Gabriel), Hušbauer, Schneider, Cihlář – Faldyna (86. Lovětínský), Rabušic (67. Böhm). Sokolov: Bertelman – Poděbradský, Hrabáč, Filip, Mach (75. Held) – Salák, Javorský (81. Rojka), Čada, Jiráček – Šorfa, Duchnič.