„Každý druholigový zápas je velmi náročný a souboj se Sokolovem rozhodně nebude výjimkou,“ avizuje jihlavský kouč Karol Marko. „Určitě do něj půjdeme s cílem zvítězit, a to nejen proto, že jsme už tři zápasy nezvítězili,“ dodává.

Jihlavští totiž ztratili dva body za remízy na hřišti Slovácka i doma s Hlučínem, v minulém kole navíc těsně prohráli ve Fulneku.

Haškovi chybí střelec Mlika

K zisku tří bodů mají domácí ideální příležitost. Markovi svěřenci se potkají s výrazně oslabeným soupeřem.

Týmu trenéra Martina Haška totiž budou chybět vykartované opory – bek Tomáš Hájovský a nejlepší střelec týmu, šestigólový Jiří Mlika.

Kouč Marko ale tyto absence jako jihlavskou výhodu nebere. „Mám tezi, že každý je nahraditelný. Navíc v takových situacích čekají na svoji šanci náhradníci,“ tvrdí.

Otazník ale visí i nad startem dalších dvou stabilních obránců Baníku. Exsparťanský záložník Hašek, který se po ukončení aktivní hráčské kariéry dal na trenérskou dráhu, tak bude mít hodně prořídlou lavičku náhradníků.

Bez starostí ovšem není ani lodivod FC Vysočina. Marko musí hledat náhradu za stopera Petra Tlustého, který si v posledním duelu ve Fulneku poranil meniskus a mimo hru zůstane až do konce jarní části sezony. Šanci proto možná dostane i Lukáš Bodeček.

Naskočit do hry už může Michal Lovětínský, který bude připraven po dvouměsíční zápasové absenci. Začne na lavičce? „Trénoval naplno, ještě uvidíme, máme den do zápasu,“ tajil včera Marko.

Remízového krále zdobí pevná obrana

Baníkovci na jaře nasbírali už sedmnáct bodů. Z deseti zápasů prohráli jediný – v Třinci. Tým, jenž má po Příbrami statisticky druhou nejlepší obranu, ztrácí body hlavně remízami. V ročníku jich nasbíral v pětadvaceti kolech už jedenáct, nejvíc z celé soutěže.

„Sokolov jsem viděl osobně a mám o něm dostatek poznatků. Mužstvo produkuje přímočarý fotbal založený na pohybu, agresivitě, rychlosti a výborné fyzické kondici,“ hodnotí slovenský stratég.

„Navíc hrozí z nebezpečných standardek. Věřím, že jsme nalezli recept, jak tento na jaře velmi úspěšný tým zdolat,“ uzavírá předzápasové vyhlídky Marko.

Předpokládané sestavy:
FC Vysočina Jihlava: Šimon - Sláma, Kadlec, Gába, Vepřek - Gabriel (Dupal), Hušbauer, Schneider, Cihlář - Faldyna, Vácha.
FK Baník Sokolov: Bertelman – Kaplan (?), Kura, Filip (?), Mach – Salák, Čada, Javorský, Poděbradský – Šorfa, Duchnič.
Zápas začíná dnes v 19 hodin.

Sláma se na svůj bývalý tým těší

Jihlava - Za Baník Sokolov odehrál univerzál Radek Sláma v sezoně 2006/07 celkem třináct zápasů. Teď už ale zase válí za Jihlavu. A na zápas se svým bývalým zaměstnavatelem se těší.

„Ale jiný bude jen v tom, že budu znát některé kluky,“ upozorňuje Sláma. „Po návratu z Nikósie jsem zakotvil v Sokolově. Pro něj to tehdy byla premiéra ve druhé lize,“ vzpomíná na dobu po kyperském intermezzu. „Po postupu tam byla euforie, dobré zázemí i diváci,“ dodává 28letý hráč.

I když pak ještě odešel do slovenského Lučence, mosty na západě Čech nespálil. „Kádr zůstal tak z půlky stejný. Změnil se ale trenér a částečně se obměnilo i vedení,“ srovnává.

S některými exspoluhráči zůstal v kontaktu. Ozvali se i teď. „Ale spíš než hecování to bylo takové vyptávání. Nám ani Sokolovu už vlastně o nic nejde, ale doma chceme vyhrát a napravit ztrátu s Hlučínem,“ burcuje Sláma.