„Kdyby mi někdo před odjezdem řekl, že skončíme pátí, byl bych spokojen. Jenže na postup mezi první tři jsme měli, a proto momentálně přetrvává zklamání,“ tvrdí trenér mladíků Pavel Tvarůžek.

Jihlavané odehráli na turnaji sedm těžkých utkání, z toho čtyři v základní skupině, ze které postoupili do rozhodujícího čtvrtfinále. V něm se utkali s finskými reprezentanty. „V utkání jsme byli lepší, ale na celém turnaji se nám nedařilo v koncovce. Naši střelci neměli formu. Poukazuje na to i počet vstřelených gólů,“ posteskl si Tvarůžek.

Po zklamání z prohraného čtvrtfinále sebrali všechny síly a nakonec vybojovali skvělé páté místo. V obou duelech přetrvávalo drama až do konce, rozhodlo se až v penaltových rozstřelech. V nich žáci předvedli silnější nervy.

„Kluci se s velkou neznámou poprali skvěle a v evropské konkurenci obstáli. Byl to vynikající turnaj, se skvělým zázemím a organizačním zabezpečením. Všichni jsme z toho byli nadšení, pro kluky je to zatím největší zážitek v jejich kariéře,“ pochválil organizaci turnaje Tvarůžek.

Výsledky FC Vysočina

základní skupina: FC Vysočina – UKS SMS Lodz (Polsko) 3:1, FC Vysočina – Tirol Insbruck (Rakousko) 0:0, FC Vysočina – FC Nitra (Slovensko) 1:0, FC Vysočina – Germinal Beerschot Antverpy (Belgie) 0:0.
Čtvrtfinále: FC Vysočina – FC Honka (Finsko) 0:2.
O 5. – 8. místo: FC Vysočina – Felcsut SE Puskas Academy (Maďarsko) 1:1 po prodloužení, 5:4 PK.
O 5. místo: FC Vysočina – Germinal Beerschot (Belgie) 1:1 po prodloužení, 5:4 PK.