„Škoda, že jsme neudělali ještě lepší výsledek, chtěli jsme venku konečně vyhrát,“ konstatoval střelec jediného gólu Vysočiny Martin Dupal.

Čáslav začala aktivněji a vytvořila si i náznaky prvních šancí. Nejprve po jednom z faulů jihlavské obrany rozehrál Strnad na volného Kocourka, ale jeho střela neprošla houštinou těl před Šimonem.

Po chvíli se v nadějné pozici ocitl i Jiroušek, který pálil vedle hostující branky.

Další příležitost už měla pro Zenit radostnější konec. Vošahlík nacentroval, obrana Vysočiny pozapomněla na dva hráče soupeře a Šimon neměl proti Sedláčkově hlavičce šanci. Jenže nadšení Středočechů vzápětí vyprchalo, jelikož osamocený Dupal bez problémů vyrovnal.

Domácí se nadále snažili prosadit kombinační hrou a centrovanými míči, ale ve finální fázi jim chybělo více přesnosti a důrazu. A když už dostali balon za Šimonova záda podruhé, bylo to jen díky Vošahlíkově ruce.

Jihlava naopak sázela na pevnou defenzivu a rychlé brejky. Z nich mohlo i udeřit, Rabušic však v klíčovém momentě přišel o míč a před nabíhajícím Faldynou pro změnu včas zasáhl Havránek.

Jeho protějšek Šimon měl víc práce také v úvodu druhého poločasu, ale střelou Strnada z přímého kopu se překvapit nenechal. Na opačné straně neuspěl Dupal, jenž po šikovném uvolnění nezamířil přesně, ani Lovětínský, kterému vypíchl míč Mráz.

Nejblíže gólu byl ovšem domácí Jiroušek. Jeho střelu ze 74. minuty zastavilo až břevno jihlavské branky, v samém závěru pak poslal míč hlavou vedle. Oba týmy si tak nakonec připsaly po bodu.

„Jak už jsem říkal před zápasem, Čáslav rozhodně nepatří na příčky, na nichž se nyní pohybuje. Byla velice nebezpečná,“ uvedl hostující kouč Karol Marko.

FC ZENIT ČÁSLAV – FC VYSOČINA JIHLAVA
1:1

Góly: 15. O. Sedláček – 17. Dupal. Rozhodčí: Jílek – Pospíšil, Jiřík. ŽK: Vošahlík, Mráz – Vepřek, Kadlec, Dupal. Diváci: 454. Poločas: 1:1.
Čáslav: Havránek – Kotrba, Mráz, Haniak, Hozda – Skopalík, Jiroušek, O. Sedláček (69. Pokorný), Kocourek – Vošahlík (85. Veselý), Strnad.
Jihlava: Šimon – Sláma, Gába, Kadlec, Vepřek – Dupal (88. Veselý), Lovětínský (76. Hušbauer), Schneider, Cihlář – Rabušic (65. Vácha), Faldyna.