„Abych pravdu řekl, já na tyhle série moc nejsem. Když nedostaneme gól, je to pěkné, ale mnohem důležitější je konečný výsledek. Proto chceme hlavně vyhrát, to nás zajímá,“ zdůrazňuje kouč FC Vysočina Karol Marko.

„Ale samozřejmě nás těší, že jsme doma tak dlouho neinkasovali. A budeme se to snažit udržet co nejdýl, i když v neděli proti Bohemce to bude hodně těžké,“ ví brankář David Šimon, jenž od svého zimního příchodu do Jihlavy na domácím hřišti ještě nekapituloval. Čistým kontem se chlubí už 540 minut.
Podobnou šňůru ovšem dvaatřicetiletý gólman neprožívá poprvé. „Při mém angažmá na Maltě jsem udržel nulu dokonce jedenáct zápasů po sobě, tedy včetně pohárů. Ale jak říkám, to bylo na Maltě,“ culí se při vzpomínce na působení v klubu Birkirkara.

Šimonovy spolehlivé výkony si v FC Vysočina nemohou vynachválit. „David chytá skvěle, naše dobré jarní výsledky jsou také jeho velká zásluha,“ vyzdvihuje spoluhráče záložník Martin Dupal. „Nicméně pochvalu si v této souvislosti zaslouží celý tým – brankář, obranná čtveřice i ostatní kluci,“ doplňuje Marko.

Jeho svěřenci se teď perou s náročným programem, čeká je už třetí utkání v deseti dnech. „Přípravu jsme pochopitelně uzpůsobili větší zápasové zátěži. Ale hráči jsou dobře trénovaní a já si myslím, že by to měli bez problémů zvládnout. To potvrdilo i minulé utkání v Čáslavi, v němž jsme měli fyzicky navrch,“ připomíná jihlavský kouč středeční remízu 1:1.

Dnes se však musí obejít bez dvou hráčů základní sestavy. Kvůli čtyřem žlutým kartám budou chybět Dupal s Kadlecem. Stoperskou dvojici by tak měli vytvořit Gába a Vepřek, na jehož místo levého obránce se stáhne Cihlář. Kraje záložní řady zřejmě obsadí Veselý s Gabrielem.

Souboj s Bohemians Praha vysílá přímým přenosem program ČT4 Sport, ale Marko si výjimečnost zápasu před kamerami nepřipouští. „Já už byl v televizi víckrát, na Slovensku totiž spolukomentuju Champions League,“ usmívá se trenér FC Vysočina. „Pro nás je hlavní stimul, že přijede silné mužstvo, první Bohemka… To je naše motivace,“ tvrdí.

Předpokládané sestavy
FC Vysočina Jihlava: Šimon – Sláma, Gába, Vepřek, Cihlář – Veselý, Lovětínský, Schneider, Gabriel – Rabušic, Faldyna.
FC Bohemians Praha: Winter – Macháček, Obermajer, Lencevič, Turtenwald – Fenyk, Jandzik, Adjei, Zoubek – Ibe, Galbavý.

Zápas začíná v 17.55, živě ho vysílá ČT4 Sport.