Jihlavě se po nevydařeném vstupu do jarní části začali soupeři vzdalovat, ale čtyřzápasovou vítěznou sérií vstal poslední tým z mrtvých. Proti první Olomouci hrát roli otloukánka rozhodně svěřenci trenéra Pavla Procházky nechtějí.

„Tým je v pořádku. Myslím si, že po té sportovní stránce se zvedl, a i když nám prohra v Boleslavi moc nepomohla, tak psychika hráčů je celkem v pohodě. I na tréninku bylo vidět, že mají kluci chuť,“ říká jihlavský kouč.

Nebude Raška

Před hodně těžkým zápasem, který dnes odstartuje v areálu Na Stoupách v 11 hodin, musel Procházka řešit rébus v obranné čtyřce. Vyloučený kapitán a stoper Raška do hry ještě zasáhnout nemůže. „To je jediný problém. Musíme udělat zásah do obranné čtyřky, která doteď hrála spolu,“ nastiňuje trenér a pokračuje: „Na jeho místo se posune Machálek a v záloze nastoupí Leligdon.“

Počítat může kouč i s uzdraveným Pohankou. „Do základu to ještě nebude, protože má tréninkové manko, ale na lavičku ho vezmeme a do zápasu určitě zasáhne,“ přibližuje Procházka. Uzdravující se Pražák bude naopak utkání sledovat pouze jako divák.

Systém nezmění

Favorit dnešního utkání je jasný, ovšem jihlavský tým nemá co ztratit a olomouckou Sigmu chce potrápit. „Nebudeme měnit stávající systém ani koncepci hry, takže budeme hrát zodpovědně dozadu, a naopak každou příležitost k zaútočení se pokusíme využít,“ odhaluje sílu svého týmu Procházka.

Konkurenceschopní

Hosté na Vysočinu prý přijedou se svým neobvyklým systémem a rozestavením 4-2-3-1. „S tím hraje v áčku trenér Marko, ale my se nebudeme jejich rozestavení přizpůsobovat. Budeme hrát klasickou čtyřku v lajně a nebudeme osobně bránit,“ má jasno jihlavský trenér.
„Samozřejmě víme, že mají kvalitu a ne nadarmo jsou první. Ale i přesto věřím tomu, že naši kluci jsou konkurenceschopní, a že nějaký bod získáme,“ dodává Pavel Procházka.