Co se týče postupu, situace je jasná a přehledná. Do divize z krajského přeboru postoupí vítěz (zatím to vypadá na Ždírec), do elitní soutěže na Vysočině vstoupí na začátku srpna pouze nejúspěšnější tým z každé ze dvou skupin I. A třídy. Sluší se poznamenat, že jedna vstupenka do přeboru je již udělená. Patří fotbalistům Jaroměřic nad Rokytnou, tedy pokud se přihlásí. Otevřená je situace ve skupině A, kde se o jedno místo poperou zřejmě Světlá, Herálec (HB) a Přibyslav.

Z I. B třídy se o jedno patro výše katapultují čtyři týmy, dva nejlepší z každé skupiny.

Sestupové počty jsou zamotanější. Existují dvě reálné možnosti.
Varianta první. Havlíčkův Brod se zachrání v divizi D. To znamená, že musí skončit aspoň na čtrnáctém, v tom horším případě na třináctém místě (pokud ze II. ligy spadnou Hlučín, Třinec nebo Vítkovice). Aktuálně je patnáctý, na Židenice ztrácí tři kola před koncem tři body.
„Bylo by to fajn, kdyby se Slovan zachránil. Potřebujeme, aby Vysočina v divizi trochu roztrhla moravský blok. Bude to mít ale těžké,“ ví předseda Krajského fotbalového svazu Miroslav Vrzáček.
V tom případě by z přeboru sestoupil jeden tým, z I. A tříd tři (poslední celky a ten horší ze 13. míst) a čtyři z I. B tříd (13. a 14. tým z obou soutěží).
Varianta druhá. Havlíčkobrodský Slovan divizi neudrží. V tom případě z každé ze soutěží spadne o jeden tým víc (z přeboru 15. a 16., z I. A tříd v obou skupinách 13. a 14., z I. B tříd 13. a 14., a ještě ten bodově horší ze 12. míst).