I. liga st. dorostu

JIHLAVA – SIGMA OLOMOUC 0:1
Hosté už v 6. minutě potvrdili své postavení i útočnou sílu a první zaváhání domácích zadáků bleskově potrestali. „Nedokázali jsme závar v našem velkém vápně vyřešit a odkopnout, a dostali hodně lacinou branku,“ doplňuje jihlavský trenér Pavel Procházka.
Sigmu gól nakopl a jihlavská obrana i Žejdlík v brance měli plné ruce práce. „Padla na nás nervozita a velice kvalitní soupeř nás dostal pod souvislejší tlak,“ komentuje kouč domácích.
Do druhé části vyběhla Jihlava v novém rozestavení, které na hosty platilo. „Zacpali jsme střed dvěma defenzivními záložníky a hráli na jednoho útočníka Tecla, což určitě prospělo,“ těší Procházku, jehož tým začal být také nebezpečný.
Po vyrovnání sahal hlavně Tecl, jenže v jeho první šanci se zaskvěl gólman a druhý pokus hlavou se mezi tři tyče nevešel.
„Druhá půlka byla z naší strany povedená. Postrašili jsme je a je škoda, že se to nepodařilo na tu remízu skoulet,“ mrzí trenéra. „Podali jsme statečný výkon, ale musím i uznat, že soupeř byl lepší,“ uzavírá.

Poločas 0:1. Jihlava: Žejdlík – Bambula, Filip, Machálek, V. Černý – Hirsch, Kopic, Leligdon, Dobrovolný – Pohanka (46. Šandera), Tecl.


I. liga ml. dorostu

JIHLAVA – SIGMA OLOMOUC 0:4
První půlka přinesla velmi dobrý a vyrovnaný fotbal. Domácí si vytvořili tři velké šance, ve kterých se objevil Fadrný, ale ani jednou do černého nezamířil. Hosté byli produktivnější a do poločasu si vytvořili jednobrankový náskok.
„Sehráli jsme velice kvalitní poločas. Ten výkon rozhodně nevypadal, že hraje dvanáctý s prvním. Škoda, že jsme neproměnili ty šance,“ říká trenér Jihlavy Miroslav Krieg.
Utkání výrazně ovlivnila první minuta druhé půlky, ve které hosté udeřili po standardní situaci. „Byla to velká hrubka a hrozně laciný gól,“ čertil se Krieg. „My jsme se na ten moment připravovali, že musíme začátek zvládnout, protože pak by ty naše šance vzrostly, ale dopadlo to úplně naopak.“
Rozhozený jihlavský tým pak inkasoval ještě dvakrát. „Ta koncentrace hráčů povolila, ale obrazu hry ten výsledek rozhodně neodpovídal,“ doplňuje trenér Jihlavy.

Poločas 0:1. Jihlava: Matiášek – D. Černý, Štěpán, Raszyk (41. Novák), Kryštůfek (50. D. Procházka) - Tesař, Fadrný (70. Bouček), D. Vacek, Málek - Přibyl, Kosak.