O záchranu krajské soutěže bojující nováček z Kostelce body nutně potřebuje a na svém hřišti byl k dalšímu vítězství hodně blízko.

„Věděli jsme, že nás zase čeká důležitý zápas a po prohře venku musíme vyhrát. Šli jsme do toho s vírou, že se to podaří, i fanoušci říkali, že jim dáme naše obvyklé čtyři kusy a bude hotovo. A i když měli pravdu, tak hotovo nebylo. Bohužel,“ sklesle komentuje nevídanou přestřelku a hlavně zpackaný závěr kostelecký trenér Dalibor Pecka.

V první bezbrankové půlce se domácí střelci ještě zastřelovali, ale hned po změně stran rozjeli brankostroj na plné obrátky. „Po tom čtvrtém gólu to vypadalo, že je soupeř zlomený,“ říká kouč Kostelce.

Dohrát v klidu

Hrubka domácího stopera a hostující druhý gól v 87. minutě ještě žádný „alarm“ nespustily. „Říkali jsme si, tak nic, stane se, je to v pohodě,“ přibližuje Pecka.

Ovšem to by musela defenziva potlačit ofenzivní choutky. „Všichni chtěli dát gól, proto jsem na kluky křiknul, ať neblázní, stoupnou si dozadu a dohraje se to v klidu,“ upozorňoval své svěřence trenér, na kterého šly v 90. minutě po dalším zaváhání a proměněné penaltě mdloby.

Bylo ještě hůř

A nakonec bylo ještě hůř! Ve druhé minutě nastavení se Počátky postaraly o dělbu bodů! „Já už ten čtvrtý gól ani neviděl, jak jsem byl rudý vzteky,“ kroutí hlavou Pecka a doplňuje: „Kluci ten zápas odmakali, ale pak svou práci znehodnotí během pár minut hrubou nedisciplinovaností.“

Ztráta dvou bodů čtyři kola před koncem hodně zamrzela. „Mohlo to být velmi dobře rozjeté. Takhle je to pořád o čtyři body,“ smutní kouč. „Uvidíme, jak to půjde dál, ale já, i přes toto zaváhání stále věřím, že ten mančaft má na to soutěž udržet,“ uzavírá.