„Účelem poháru je konfrontace týmů krajského přeboru s nižšími soutěžemi. Jenomže kluby už nemají zájem. V krajském přeboru jsou na podzim i na jaře vložené dvě středy a program je náročný. Proto mnohé kluby do poháru nechtějí,“ vysvětluje předseda KFS Vysočina Miroslav Vrzáček.

Zaskočili nejednoho favorita

Jeho slova potvrzuje i finálové složení. Týmy z krajského přeboru v utkání o účast v předkole příštího ročníku Poháru ČMFS chybí. Světlá sice o návrat do nejvyšší soutěže kraje Vysočina usiluje, ale účast B-třídního Křižanova je překvapením. Tým trenéra Jana Fňukala totiž už na podzim senzačně vyřadil Hartvíkovice, neuspěl proti němu ani Stonařov a také Borovina-Opatov. „Ale samozřejmě tohle je finále a my favority nejsme,“ ví Fňukal. Do utkání ale hodlá jít v kompletní sestavě.

„Na jaře se nám celkem daří a budeme si chtít finále užít. Bude to zajímavá konfrontace,“ přemítá Fňukal. Předem ale nic nevzdává. „Může se stát cokoliv. Přes favority už jsme postoupili,“ upozorňuje.

Světelský kouč Jaroslav Žejdlík se slovu podcenění vyhýbá. „Nic takového. Dostali jsme se do finále a pokusíme se ho vyhrát. I když nebudeme kompletní,“ dodává.

Chybět mu totiž bude kromě Šmída a Stojana zřejmě i kanonýr Křikava. „Bude to kvůli zaměstnání. Bylo by to oslabení, ale uvidíme,“ podotýká Žejdlík. Soupeře prý zná jen málo. „Nikdy jsem je neviděl. Jen jsem teď mrknul do novin na jejich poslední výsledky. Jaro měli vcelku dobré,“ uzavřel Žejdlík.

Utkání v Měříně začíná v 17 hodin. Řídit ho bude rozhodčí Jurka.