Obě mužstva zahájila aktivně, už ve 2. minutě hlavičkoval nebezpečně Blažek. Prakticky vzápětí vypadl po propagační střele míč z náručí Bajerovi, ale světelský ostrostřelec Křikava neměl prostor pro přesné zakončení. Na druhé straně Březinu vystrašila polostřela, polocentr Pálky, míč s námahou vyrazil na roh.

Šance na obou stranách

Potom upadla hra do průměru, zajímavější situace přišly až po půlhodině hry. Dvakrát se do brejku dostal Křikava, v 31. minutě však nezvolil vhodný způsob zakončení a o tři minuty později se proti jeho střele vyznamenal Bajer. Ještě blíže gólu však byla Světlá v poslední minutě první půle. Lehká teč Křikavy po centru Klause totiž skončila na tyči.

Favorit se dočkal v 55. minutě, z trestného kopu se „angličanem“ přízemní střelou trefil Klaus. V 69. minutě to bylo pro Světlou ještě veselejší. Z nacvičeného signálu Císař nastartoval Dobrého a ten střelou pod břevno nedal Bajerovi šanci – 2:0.

Zdálo se být všechno jasné, jenže drama se nakonec konalo. Do stoprocentní šance se v 79. minutě dostal střídající Navrátil a z úhlu prostřelil Březinu. Křižanov ožil a pět minut před koncem spálil stoprocentní šanci Studený.

Spálené šance

„Vystřídali jsme v útoku, podařilo se nám oživit hru. Vytvořili jsme si dvě tutovky, škoda že jsme je nedali,“ povzdechl si křižanovský trenér Jan Fňukal.
Ze závěrečného tlaku však jeho tým nic nevytěžil, naopak Křikava trefil tyč a Karel z metru přestřelil prázdnou branku.

„Měli jsme utkání v moci, ale závěr jsme si hrubkou zkomplikovali sami. Dostali jsme soupeře do hry, to by se tak zkušenému týmu nemělo stávat,“ hodnotí finále světelský kouč Jaroslav Žejdlík a dodává: „Vítězství v poháru je třešnička na dortu, ale mě už teď nezajímá nic jiného než nedělní derby s Ledčí.“
Fňukal byl i přes porážku spokojený. „Soupeř byl kvalitní, kluci si za celou soutěž zaslouží uznání.“

FK SB SVĚTLÁ N. S. – SK FC KŘIŽANOV
2:1

Góly: 55. Klaus, 69. Dobrý – 79. Navrátil. Rozhodčí: Jurka, ŽK: 0:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0.
FK SB Světlá n. S.: Březina – Dobrý, Valenta, Blažek, J. Stojan (71. Dvořák) – Rezek (63. Karel), Piskač, Císař, Klaus (60. Čapek) – L. Stojan, Křikava.
SK FC Křižanov: Bajer – Milota, Střecha, Novotný, Boček – Pálka, Klimeš, Nobicht (71. Navrátil), Endlicher (50. Studený) – Veselý, A. Burian (68. P. Burian).