V nevyzpytatelné záchranářské hře má hodně co říci divizní Havlíčkův Brod, který může udržením soutěže celé Vysočině pomoci. V opačném případě z krajských soutěží spadne vždy o jeden celek více.

Z I. A třídy by to byly dva poslední týmy (13. a 14.) z každé skupiny. V té lepší variantě by z obou skupin padal pouze poslední plus bodově horší tým z 13. místa.

Těžké losy

Pro Třešť a Stonařov by tento fakt znamenal velké ulehčení. Ve skupině A je adeptů na třetího sestupujícího více.
Třešť má čtyřbodový náskok na sestupovou pozici, a tudíž i reálnou šanci na záchranu, ve které je z posledních let vcelku vycepovaná. Rozlosování jí do karet ale příliš nehraje. Třikrát se utká s týmy z horní poloviny tabulky a čeká ji i boj o šest bodů se Stonařovem.

Právě jejímu soupeři se po tragickém podzimu a příchodu nového trenéra Richarda Chylíka povedlo vstát z mrtvých a k setrvání v soutěži je celkem blízko. Úsměv na tváři vykouzlí stonařovskému výběru při pohledu na los posledních čtyř kol ale snad jen utkání s předposledním Bohdalovem. Zbylá tři utkání budou složitá.

Namočený Batelov

V I. B třídách by při horší konstelaci hvězd a pádu havlíčkobrodské divizní „komety“ přibyl k posledním dvěma týmům ještě jeden „smolař“ z 12. místa, který na tom bude bodově nejhůř.

Takovému rozuzlení by se určitě hodně rádi vyhnuli v Batelově. Poslední celek tabulky skupiny A se na jaře i přes příchod nového kouče Františka Cvacha trápí a bodově tápe. Změní to v hodně těžkých čtyřech posledních utkáních?

O něco lépe je na tom Kostelec, který mohl o víkendu udělat velmi rázný krok k záchraně, ale vedení 4:1 proti Počátkám prohospodařil. Remízou si sice uškodil, ale stále má vše ve svých rukou. Důležitá budou utkání v domácím prostředí, ze kterých Kostelec donedávna hodně těžil.

Ohrožená Telč

Podobná situace je i ve skupině B, kde bude mít až do posledních kol každý bod cenu zlata pro Telč. Ta má zatím 21 bodů, je třetí od konce, což by v tuto chvíli při pěti sestupujících nestačilo!

Hodně napoví už tento víkend, kdy se Telč představí na hřišti Luk nad Jihlavou, kterým by mělo k jistotě setrvání v I. B třídě stačit jedno vítězství.

 Infografika