V nedělním 23. kole bude rozhodně o co hrát. Luka se na jaře vyškrábala ze spodních pater tabulky a se solidními 27 body už mohou čtyři kola před koncem téměř slavit záchranu.

Nic není jisté

„To je možné, ale já to nemám rád. Před dvěma roky jsme v átřídě měli 28 bodů a právě s Telčí jsme na horší vzájemný zápas sestoupili,“ vzpomíná a zároveň upozorňuje tahoun domácího týmu Patrik Trombelli. „I když před nimi máme náskok, tak po prohře by to rázem bylo jen o tři body, a ještě se pak hrají tři zápasy, takže o jistotě se hovořit nedá,“ dodává.

Telč je na tom hůře, a pokud by odjela domů s prázdnou, situaci by si hodně zkomplikovala. „Rozhodně tam chceme bodovat,“ netají choutky trenér Jiří Všohájek, který ovšem musí řešit problémy se sestavou. „Bude nám chybět potrestaný Chalupa a zraněný Petrů,“ vypočítává citelné ztráty.

Že by jeho tým odjel do Luk s poraženeckou náladou, to Všohájek odmítá. „I přesto do zápasu půjdeme s cílem něco si domů přivézt. Musíme hlavně přežít začátek, kdy na nás domácí vlítnou,“ ví o dobrých startech soupeře. „Zhustit prostor a co nejdéle vydržet ve hře. Doufám, že se kluci i střelecky prosadí,“ doplňuje telčský kouč.

„Bude to i hodně psychicky náročné utkání a navíc má být velké teplo,“ říká Trombelli a doplňuje: „Chceme ten zápas zvládnout a potvrdit I. B třídu v Lukách.“