TŘEBÍČ - ŽIDENICE 0:1
Premiéra novému trenéru Třebíče Petru Vašíčkovi se nevydařila. Jeho tým dokázal držet krok s předposledními Židenicemi pouze poločas, ve druhém se nezmohl takřka na nic.

Oba týmy začaly opatrně, k vidění byly jen náznaky šancí. Ve 14. minutě nebezpečně hlavičkoval Vejmelka, mimo mířil ze vzduchu i na druhé straně o deset minut později Matušík. Po půlhodině hry v nadějné pozici mířil nad Smažil, který minuto nato měl i největší třebíčskou šanci. Durdovu střelu skvěle vyrazil Novotný, Smažilova ragbyová dorážka úspěch nepřinesla. Rozhodnutí přišlo ve 42. minutě. Po rychlé akci se dostal k míči židenický Fous a Beerovi nedal šanci.

Po změně stran HFK zahrozil pouze několika závary, to hosté hrající na brejky měli jednu šanci za druhou. Rychlíci Fous a zejména Látal podnikali do otevřené třebíčské obrany nebezpečné brejky, ale v koncovce vždy selhali.

„Za týden se toho nedá moc změnit. Kluci se snažili, bohužel rozhodl první gól z konce prvního poločasu. Hosté se potom zatáhli a soustředili se na brejky, na které mají vhodné typy hráčů,“ povzdechl si nový třebíčský kouč Petr Vašíček.

Góly: 42. Fous. Rozhodčí: Šenkýř, ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Třebíč: Beer - Václavek, Vejmelka, Kopeček, Jedlička (75. Brabenec) - Křivánek (46. Durajka), Linhart, Koníř, Smažil - Řezáč (70. Heres), Durda.

H. BROD - ROUSÍNOV 0:3
Domácí promrhali svoje gólové šance, a tak tři body putují do Rousínova. Hned v 7. minutě šel sám na brankáře Provazník, ale střelu namířil jen do něj.
O čtyři minuty později pořádně protáhl hostujícího gólmana Zimprich, Vymazal vyškrábl míč na břevno. Poté se osmělili i hosté, ve dvou šancích se ocitl Kašík, ale Adamce nepřekonal.

Po půlhodině hry měl další obrovskou šanci Niederle, který šel sám na gólmana po Provazníkově přiťuknutí, ale i on střelu namířil do gólmana. Pět minut před koncem poločasu nepokryli hosté Zavřela, který hlavičku namířil na osamoceného Kašíka a ten otevřel skóre.

I druhý poločas začali aktivně domácí, ale žádný z pokusů se do hostující branky nedostal. Posledních dvacet minut už hra opadla a hrálo se takřka bez šancí.

V samotném závěru ještě padly do brodské sítě dvě branky. Nejdříve osamocený Zavřel usměrnil míč do sítě, v poslední minutě pak rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil hostující gólman Vymazal.

Góly: 39. Kašík, 87. Zavřel, 90. Vymazal (PK). Rozhodčí: Dudek. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Havlíčkův Brod: Adamec - Végh (76. Tůma), Rusler, Novotný, Maroši - Pappas (46. Bláha), Nepovím, Niederle, Mareš - Zimprich (46. Adam), Provazník.

PROTIVANOV – ŽĎÁR 0:1
V souboji týmů z čela tabulky vybojoval Žďár cenné vítězství, které lze označit za zasloužené. Domácí spoléhali na dlouhé nákopy, která obrana týmu z Vysočiny spolehlivě zachytávala. Už v prvním poločase tahal za delší konec provazu Žďár, měl dvě vyložené šance, v jednom případě dokonce bránící hráč Protivanova vykopával míč z prázdné branky.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Domácí opět v jednom případě hasili nebezpečí doslova v hodině dvanácté výkopem z brankové čáry, dvě stoprocentní šance zazdil Zedníček. Spravedlnost ale slepá nebyla. Deset minut před koncem rozhodčí odpískal penaltu za hraní rukou v šestnáctce a její exekutor Bratršovský se nemýlil.

Gól: 80. Bratršovský (PK). Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:4. Diváci: 210. Poločas: 0:0. Žďár nad Sázavou: Pospíchal – Zich, Šindelka, Odehnal – Vomela, Bratršovský, Otoupalík (75. Smetana), Bureš (90. Řeháček) – Heide – Horák (60. Uchytil), Zedníček.

RÁJEC-JESTŘEBÍ – V. MEZIŘÍČÍ 1:4
Hosté zaskočili Rájec aktivní hrou po křídlech. Z toho nejprve profitoval Němec po Krejčího přihrávce. Další centr tentokrát nachystal Loup a našel přesně hlavu Staňka. Jenže na druhé straně faulovali velkomeziříčští zadáci Zouhara a Ryšánek z penalty snížil.
Ovšem hned po změně stran Staněk vybojoval míč, našel Loupa, který pojistil vedení. Gólovou tečku za pohledným zápasem udělal přesnou střelou hostující Zdeněk Mucha.

Góly: 29. Ryšánek (PK) – 8. L. Němec, 25. Staněk, 46. O. Loup, 75. Z. Mucha. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 1:2. V. Meziříčí: R. Invald – Z. Mucha, Galia, P. Mucha, J. Krejčí – Hort, F. Pokorný (79. T. Dvořák), Průša, L. Němec (86. P. Krejčí), O. Loup – Staněk (82. Lad. Střecha).

Ostatní zápasy 27. kola: Líšeň – Hulín 2:0, Otrokovice – Hrušovany 7:0, Boskovice – Konice 2:1, Vyškov – Blansko 1:1.

16. Hrušovany 28 5 6 17 31:77 21

Příští kolo: V. MEZIŘÍČÍ – Boskovice, Konice – TŘEBÍČ, Židenice – Vyškov, Blansko – Protivanov, ŽĎÁR N. S. – Otrokovice, Hrušovany – Líšeň, Hulín – H. BROD, Rousínov – Rájec-Jestřebí.