„Po podzimu jsme byli na odpis, ale příchodem zkušených hráčů jsme dokázali na jaře porážet silné soupeře,“ prozradil důvody zlepšení trenér nováčka Martin Kincl. Podle něj byl zápas ovlivněn několika faktory. Polné jistě chybí brankářská jednička Skočdopole, a navíc nehrál kompletní kádr.

„Podařilo se nám brzo skórovat a pak hlavní zlom nastal druhým gólem, kdy školáckou chybu udělal hostující brankář. Pomohl nám i třetí gól hned po přestávce.“

Jistotu jistí tři body

Poté se Jemnicku i v úmorném vedru dařila kombinace, ze které vycházely pohledné akce, ze kterých se vyklubaly ještě tři góly. A Jemnicko si připsalo další zářez na pažbě.

„Určitě to bylo důležité vítězství. K záchraně nám stačí jedna výhra. Bylo by pěkné, kdyby se nám to podařilo už v dalším kole proti Borovině,“ přál by si Martin Kincl, ale dobře ví, že Borovina má kvalitní kádr, a proto by byl spokojený i s jedním bodem.

V Polné sice nemusí řešit sestupové starosti, ale rozhodně nemohou být spokojeni s výsledkem víkendového zápasu. „Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, naznačovaly to už předchozí zápasy Jemnicka. Hned od začátku jsem začali hrát velice špatně,“ nepochválil svoje svěřence polenský lodivod Milan Palkovič.

Jen tři hráči zápas nevyhrají

Jeho svěřencům prý chybělo hodně atributů: nasazení, bojovnost, chtít vyhrát souboj o balon. „Ze začátku jsem si vytvořili dvě tři šance, nedali jsme je a poté jsme dostali dva laciné góly. A místo toho, abychom po přestávce snažili s výsledkem něco udělat, tak jsme dostali třetí, a to už bylo úplně hotovo,“ potvrdil nespokojenost s ostudným výsledkem Palkovič a dodává: „Není ani koho chválit, možná Oberreitera, Adamce a Tlačbabu, ti se snažili. Ale tři kluci zápas nevyhrají, fotbal je kolektivní hra, a my jsme to v tomto zápase nepotvrdili.“

Edita Palkovičová