Potvrdili jarní domácí suverenitu – a pořádně zamíchali postupovými kartami. Jihlavští fotbalisté zdolali v závěrečném kole druhé ligy Opavu 3:2 a odsoudili Slezany minimálně k dalšímu roku čekání na postup mezi elitu. Do Gambrinus ligy se tak po vítězství nad Slováckem vrací Příbram.

Hosté vsadili od začátku na opatrnost, jenže už po pár vteřinách provětral jejich defenzivu Dupal. Opava poprvé zazlobila v 11. minutě: Partyš „nabil“ Zapletalovi, ale jeho střela mířila vysoko nad.

Nejslibnější šance úvodního poločasu se po chvíli zrodila na druhé straně. Faldyna prodloužil přihrávku za záda hostující obrany na osamoceného Rabušice, mladý útočník Vysočiny však trestuhodně poslal míč vedle levé tyče Novákovy branky.

Opavská snaha prosadit se před Šimonem většinou končila v zárodku. První střelu – navíc spíše propagační – vyslal na domácí branku až ve 35. minutě Partyš.

Do druhé půle vstoupila znovu lépe Jihlava. Cihlář unikl po levé straně, jeho pokus najít někoho ze spoluhráčů sice nevyšel, ale zmatku v opavské obraně málem využil Faldyna. Dobře postavený Novák však střelu domácího kanonýra zkrotil.

Vzápětí už byl gólman Slezanů pasován jen do role statisty. Schneider napřáhl z téměř třiceti metrů a „vymetl“ pravý horní roh hostující branky.
Podruhé mohl překonat Nováka střídající Gabriel. Opavští zadáci věnovali pozornost pouze Faldynovi, jenže brazilská akvizice Vysočiny nezamířila přesně.

Na další gól se přesto čekalo jen pár chvil. Faldynův pokus sice zastavila tyč, ale dorážející Rabušic už měl před prázdnou brankou více než snadnou roli.
Hru hostujícího týmu ovládla křeč – a Jihlava málem udeřila znovu. Po kombinaci na hranici šestnáctky vystřelil Vepřek, jehož pokus zastavil na brankové čáře Mezlík.

Poté se představil v nejlepším světle Faldyna, který parádně poslal míč do šibenice. A sám sebe korunoval už potřetí v řadě králem druholigových střelců…

Závěr patřil hostům: Jelínek s Kolínkem snížili na rozdíl jediného gólu a opavští fanoušci se „blýskli“ výtržnostmi, kvůli nimž muselo být utkání dokonce přerušeno.

FC VYSOČINA JIHLAVA – SLEZSKÝ FC OPAVA 3:2

Gól: 53. Schneider, 61. Rabušic, 79. Faldyna – 85. Jelínek, 87. Pejša

Rozhodčí: Franěk – Kordula, Goňa

ŽK: Dupal - Kolínek