Na veledůležitý zápas se fotbalová Třešť na hřišti speciálně nepřipravovala. „Více méně jako na každý jiný zápas,“ říká trenér Luboš Widerlechner. „Spíš to bude o psychice, protože v této fázi nemá cenu dělat velké zásahy do hry. Snažíme se, aby kluci, kteří mají hrát, byli zdraví, a tomu také odpovídaly tréninky,“ doplňuje třešťský kouč, který bere pouze tři body. „Chceme vyhrát, protože výhra by nám hodně pomohla,“ má jasno.

Neprohrát

Jeho týmu se do cesty postaví Stonařov, který po příchodu trenéra Richarda Chylíka vstal z mrtvých a domů by nerad odjížděl s prázdnou. „Hlavně tam jedeme neprohrát,“ má jasno kouč Stonařova, který by nepohrdnul ani jedním bodem. „Možná, že plichta bude, co se týče tabulkového postavení, teď málo, ale jak se říká, zajíci se počítají až po honu, takže i bod by byl dobrý,“ doplňuje.

Potvrdit bod z venku

Třešť sice na podzim ve Stonařově vyhrála 3:0, ale na svém trávníku je téměř neškodná. O výhodě domácího prostředí se rozhodně nedá hovořit. „To je sice pravda, ale na jaře jsme tady už vyhráli a po remíze se Starou Říší jsme nabuzení a chceme bod zvenku potvrdit,“ říká Widerlechner. „Důležité bude pohlídat jejich střelce, kteří se umí prosadit,“ dodává.

Jeho protějšek Richard Chylík by v utkání rád prodal zkušenost, kterou podle něj má jeho tým větší. „Co mám informace, tak Třešt je mladší mančaft, který bude pohyblivý. Na druhou stranu zkušenost by měla být na naší straně. Navíc budeme kompletní,“ dodává.