Divoké derby v Třešti: osm gólů a dělba bodů

Jihlavsko - Osm gólů nabídl souboj o šest bodů, který se strhl v Třešti a vítěze nakonec nenašel. Stonařov pokaždé na vedení domácích odpověděl. Dařilo se Rantířovu, který doma sestřelil pěti góly Přibyslavice.

9.6.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

I. A třída – sk. A

HERÁLEC (ZR) – DOBRONÍN 1:0
Zápas se hrál prakticky bez šancí a bylo zřejmé, že kdo dá první gól, zvítězí.
To se povedlo Herálci. Hořínek utekl po straně a přízemním centrem našel Slámu, který sedm minut před přestávkou rozhodl zápas. Ve druhém dějství se žádné výrazné drama nekonalo. Na obou stranách byly k vidění spíš jen pološance.
Gól: 38. Sláma. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:2. Diváci: 320. Poločas: 1:0. . Dobronín: Chvátal – Diviš, Hypeš, Sochor, Pachl (47. Smejkal) – Göth, Vaněk, L. Sedláček, Sobotka – Klenovský, M. Sedláček.

I. A třída – sk. B

TŘEŠŤ – STONAŘOV 4:4
Dvoustovka diváků se v Třešti rozhodně nudit nemohla. O první změnu skóre se postaral domácí Pěnička, který si zaběhl za obranu a zamířil k tyči. Bývalý hráč Třeště Bláha se ale postaral přesnou hlavičkou o rychlou odpověď.
Brankové hody nekončily. Hned po rozehrávce se dostala Třešť k brance soupeře, kde vybojoval míč Kadlec, vybídl Trnku, a ten nezaváhal. Na 3:1 zvýšil ve 14. minutě Mareš, jehož centr s pomocí beka skončil za Šmardovými zády. Naděje Stonařova ale po 5. minutách opět vzrostly, když špatnou malou domů vystihl a potrestal Šmarda. Těsně před odchodem do kabin smazal manko důrazný Bláha.
Střelci pokračovali v parádním představení i po změně stran. Krásnou kolmici Kadlece zužitkoval nekompromisní Mareš. Avšak jeho týmu vítězství přáno nebylo. Na konečných a divokých 4:4 upravil hlavičkující Procházka. Závěr pak nabídl několik nevyužitých šancí na obou stranách.
Góly: 3. Pěnička, 7. Trnka, 14. a 53. Mareš – 5. a 44. Bláha, 19. Šána, 58. Procházka. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas 3:3. Třešť: Bachman – Rod, Gregor, Veselý, Mikeš – Svěrák, Trnka, Kadlec, Mareš – Pěnička (84. Nosek), Faitl (78. Páral). Stonařov: M. Šmarda – Procházka, Digrín, Špaček, Seknička – J. Šmarda, Šána (88. Čumpl), Procházka, Zajíc (90. Lang) – Holý, Skála.

BOHDALOV - STARÁ ŘÍŠE 3:2
Hosté šokovali domácí hned v úvodní minutě. Po rychlé kolmé přihrávce a zaváhání brankáře otevřel skóre Tichánek. Bohdalov se oklepal a ve 37. minutě Kántor trefil tyč. Bohdalovský rychlík se radoval až čtyři minuty po změně stran, kdy skóroval do prázdné branky.
Hosté se ještě jednou dostali do vedení, po rohu pálil přesně Pazderník - 1:2. Jenže domácí odpověděli hned vzápětí. Ve skrumáži se nejlépe orientoval Kříž. Cenné tři body v boji o záchranu zajistil domácím šest minut před koncem střelou k tyči Pavel Jaroš.
Góly: 50. Kántor, 73. Kříž, 84. Pavelů Jaroš - 1. Tichánek, 72. Pazderník. Rozhodčí: Hrubý, ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 0:1. St. Říše: Korovjak - Kouba, Hekerle, Holub, Charvát (56. Schneider) - Žák, Rychlík, Tichánek, Láznička (42. Nechvátal) - Pazderník, Vaňkát.

RANTÍŘOV – PŘIBYSLAVICE 5:0
V prvním poločase se nehrál příliš líbivý fotbal. Po půlhodině hry se pokusil ukončit trápení domácí Živný, ale jeho střela si popovídala pouze s tyčí. O něco přesněji zamířil těsně před poločasem Pecha a jeho perfektně zahraný přímák otevřel skóre.
Přibyslavice nechytily ani nástup do druhé půlky. Po kolmici Pechy zahrál Pyskovi na housle Zeman, který měl po úniku Živného a jeho přesné přihrávce před prázdnou branku jednoduchou práci.
Hosté složili zbraně a Rantířov si zbytek utkání užíval. Kubík využil nedorozumění v obraně a poslal míč k tyči. Pátý gól domácích se zrodil po kombinační akci, na jejíž konci stál Pecha.
Góly: 42. a 83. Pecha, 46. a 56. Zeman, 77. Kubík. Rozhodčí: Klement. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas 1:0. Rantířov: Jaroslav Kremín – Fila, Kovačík, Smrčka, Karol (82. Kulhánek) – Kubík, Živný (69. Hrubý), Novotný, Pecha – Zeman, Vlček (11. Vondruška). Přibyslavice: Pysk – Marzíny, Dohnal, Musil, Kováč – Masopust, Čech, Vaněk, Rozsypal – Částka, I. Samek. (D. Samek, J. Karafiát, M. Karafiát).

Shrnutí - I.A třída

Skupina A - 24. kolo:
Ledeč n. S. – Budíkov 4:3 (1:0), 52. a 65. L. Pešek, 2. Pajer, 75. Hauser – 78. a 90. Marousek, 45. T. Bláha.
Kamenice n. L. – Habry 1:3 (1:0), 11. M. Strašík – 64. a 73. Kudláček, 55. Stránský.
Chotěboř - Herálec (HB) 1:2 (0:1), 75. Novotný – 30. Vašák, 55. M. Fukan.
Kožlí – Ústrašín 3:1 (2:0), 9. a 90 (PK) F. Hoffmann, 37. J. Oplakal – 46. Koželuh.
Přibyslav – Věžnice 2:1 (1:0), 35. Křesťan, 90. Krčál - 51. Procházka (PK).
Herálec (ZR) – Dobronín 1:0 (1:0), 38. Sláma.
Speřice - Světlá n. S. 0:1 (0:1), 8. Křikava.

14. Kožlí 25 1 5 19 14:75 8

Příští kolo: Speřice - Ledeč n. S., Světlá n. S. - Herálec (ZR), Dobronín – Přibyslav, Věžnice – Kožlí, Ústrašín – Chotěboř, Herálec (HB) - Kamenice n. L., Habry – Budíkov.

Skupina B - 24. kolo:

V. Meziříčí B – Rozsochy 6:1 (6:0), 15., 37. a 44. L. Střecha (třetí z PK), 29. Beran, 45. (+1) Kafka, 45. (+2) P. Krejčí – 49. Kučera.
Bohdalov - Stará Říše 3:2 (0:1), 50. Kántor, 73. Kříž, 84. Pavelů Jaroš - 1. Tichánek, 72. Pazderník.
Jaroměřice n. R. - Nová Ves 4:2 (2:1), 2. Svoboda, 28. a 47. Krontorád, 90. Vybíral – 25. a 67. Radek Novotný.
Třešť – Stonařov 4:4 (3:3), 3. Pěnička, 7. Trnka, 14. a 53. Mareš – 5. a 44. Bláha, 19. Šána, 58. Procházka.
Rantířov – Přibyslavice 5:0 (1:0), 42. a 83. Pecha, 46. a 56. Zeman, 77. Kubík.
Čáslavice/Sádek - Náměšť n. O. 1:2 (0:1), 70. J. Novák - 22. Laštovička, 50. Franěk.
Šebkovice – Kouty 3:2 (2:1), 11., 73. Říha, 19. P. Kotačka - 35. a 90. Tenkl.

14. Rozsochy 24 4 7 13 26:49 19

Příští kolo: Šebkovice - V. Meziříčí B, Kouty – Čáslavice, Náměšť n. O. – Rantířov, Přibyslavice – Třešť, Stonařov - Jaroměřice n. R., Nová Ves – Bohdalov, Stará Říše – Rozsochy.

reportéři Deníku

9.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři a učitelé jazyků na 15 000 Kč

Lektoři a učitelé jazyků na ostatních školách. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nabízíme práci - lektorka anglického jazyka na plný pracovní úvazek, případně na DPP nebo ŽL od září 2018 do června 2019. V případě spokojenosti možnost prodloužit smlouvu. , Nabízíme přátelské prostředí a dobrou odměnu. , Požadujeme spolehlivost a zodpovědnost, velmi dobré komunikační dovednosti a velmi dobrou znalost anglického jazyka. Zkušenosti s výukou jsou výhodou. Ostatní informace viz kontakt.. Pracoviště: Aleš neckář - aml jazyková škola, Brněnská, č.p. 58, 586 01 Jihlava 1. Informace: Aleš Neckář, +420 605 106 663.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojní inženýr 28 000 Kč

Strojírenští technici přípravy a realizace investic, inženýringu Plánovač výroby. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Plánování výroby výkovků a jejich obrábění, příprava výroby - výkresová dokumentace, technologické a kontrolní postupy.. Pracoviště: Swr jihlava, spol. s r.o., 588 27 Jamné u Jihlavy. Informace: Naďa Kourková, +420 567 277 099.

Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 15 000 Kč

Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci Dělníci potravinářské výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce Kostelec u Jihlavy 60. , Pracovní náplň: , - dle aktuální nabídky (např.: expedice uzenin, balička uzenin, balička masa, masná výroba, sanitace, apod. = upřesnění při osobním pohovoru) , - dvousměnný, třísměnný provoz (5:00 - 13:00, 13:00 - 21:00, 21:00 - 5:00) , - na směnu je nutné dorazit cca 30minut předem. Pracoviště: Kostelecké uzeniny a.s., 588 61 Kostelec u Jihlavy. Informace: Jana Šimková, +420 567 577 062,567 577 060.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 20 000 Kč

Řidiči autobusů v městské hromadné dopravě Řidiči autobusu a trolejbusu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ŘP sk. B, C, výhodou D, možnost rekvalifikace na sk. D, aktivní řidič, trestní bezúhonnost. Průměrná mzda až 30 000,- Kč.. Pracoviště: Dopravní podnik města jihlavy, a.s., Brtnická, č.p. 1002, 586 01 Jihlava 1. Informace: Ivana Koutková, +420 567 301 321.

Lípa svobody na kamenickém náměstí postoupila mezi dvanáctku finalistek letošní celostátní ankety Strom roku.