V nevídaně vyrovnané I. A třídě skupině B si dvě kola před koncem stále zahrávají s ohněm Třešť i Stonařov. Jejich nedělní střetnutí sice lahodilo oku diváka, ovšem ke stoprocentní spokojenosti jednoho, či druhého celku nakonec nevedlo.

Neskutečný začátek

Divoká úvodní patnáctiminutovka přinesla čtyři góly. Tři do stonařovské, jeden do třešťské svatyně. „To, co jsme si řekli, že nesmíme dostat brzy gól, jsme nesplnili. Od začátku jsme měli problémy v obraně a já na to musel reagovat změnou v rozestavení,“ popisuje stonařovský kouč Richard Chylík.

Třešť se zdála být na koni, jenže po třetí brance přestala hrát. „Polevili jsme, Stonařov snížil, vyhoupl se do sedla a začal nás přehrávat,“ přibližuje trenér domácích Luboš Widerlechner. „Ten začátek byl neskutečný, nestíhal jsem si vůbec zapisovat poznámky,“ kroutil Widerlechner hlavou nad přestřelkou. „Jsem rád, že se to zlepšilo a my dokázali do poločasu srovnat,“ doplňuje Chylík.

Infarktový zápas

Tříbodový krok udělala po změně stran jako první Třešt, ale i na její čtvrtý gól dokázali hosté odpovědět.

Po průběhu by tak měl být s remízou 4:4 více spokojený stonařovský trenér Richard Chylík. Ale.. „Pro mě to byl infarktový zápas, ze kterého mám rozporuplné pocity. Prohrávali jsme 1:3 a 3:4, ale pokaždé jsme vyrovnali a v nastavení měli vyloženou šanci, takže z toho mohly být nakonec i tři body,“ komentuje.

Stejný cíl: pouze vyhrávat

Jeho protějšek nakonec ztrátu dvou bodů nenesl tragicky. „Samozřejmě je škoda, že ten čtvrtý a krásný gól, co jsme dali, nebyl vítězný, ale Stonařov mohl nakonec také vyhrát,“ říká Widerlechner. „Pro nás to znamená jediné. Vyhrát oba zbývající zápasy,“ doplňuje jednoduché počty, které by jeho týmu zajistily setrvání v I. A třídě.

Stonařov se stále topí s jednobodovou ztrátou na Třešť na sestupovém 13. místě a v závěrečných dvou zápasech si nemůže klást jiné cíle než dvě výhry. „Situace se zkomplikovala a my teď musíme porazit Jaroměřice. Pak se bude rozhodovat v Bohdalově,“ dodává Chylík.