Jednoznačným vítězstvím 6:2 navázali Kostelečtí na domácí výhry proti dalším favoritům. Štoky si na jaře odvezly debakl 1:5 a Tis odjel s prohrou 1:3.

Sobotní tříbodový bonus navíc zvedl kostelecké naděje na záchranu do hodně reálných pater. „Znamená to, že jsme neprohráli a nejsme v tom až po uši,“ těší trenéra Vladimíra Pecku. „Ale stále z toho nejsme venku,“ upozorňuje na malou šanci si zpackaným závěrem koledovat o průšvih.

„Máme devětadvacet bodů, a teď už i přes to rameno koukat můžeme. Nejspíš budeme bojovat proti druhé skupině a možná Telči, což je škoda. Pokud ale uděláme ty tři body, měl by být klid,“ doplňuje.

Úkol splněn

Skvělý výkon v tak důležitém utkání si hodně pochvaloval. „Před utkáním dostal celý mančaft za úkol, že nesmí hrát pod sto dvacet procent, což všichni splnili,“ usmíval se Pecka.

„Hodně se mi líbil gólman, který ve druhé půlce chytil tři složité situace. Samozřejmě střelec Vojta Duben, který splnil předzápasové slovo, a ten hattrick opravdu dal. A vzadu si to skvěle dirigoval Láďa Doležal,“ doplňuje spokojený trenér.