Ždírec slaví po dvou letech návrat do divize

Ždírec nad Doubravou - Hotovo, postupující do divize je po předposledním kole krajského přeboru znám. Poslední krok bývá nejtěžší, ale ždírecká Dekora ho v duelu se silným Pelhřimovem přes skřípot v prvním poločase zvládla.

16.6.2008

Radek Kolouch skrápí sektem svého ždíreckého kolegu z útoku Petra Hanouska.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

ŽDÍREC - PELHŘIMOV 4:2
Oba celky začaly od úvodního hvizdu útočně, k vidění bylo spoustu hezkých fotbalových akcí ale ještě více minel obran. Kdo přišel po půlhodině hry, musel litovat. Přišel totiž o čtyři góly.

První kolosální hrubku vyrobili hosté, kdy R. Mareše našel přihrávkou přímo jeden z obránců hostí a ten střelou k tyči otevřel skóre. To už však hosté museli dvakrát vynuceně střídat. Jan Kmoch odkulhal s kolenem, Kocián skončil zřejmě kvůli otřesu mozku. „Do pole jsme měli jen dvanáct lidí a dvě zranění nás pochopitelně rozhodila,“ povzdechl si kouč Pelhřimova Leoš Mitas.

Hosty to paradoxně v úvodní fázi nepoznamenalo. Střídající Rumanovský ve 23. minutě vyrovnal a vzápětí musel vytasit proti Liškově střele dobrý zákrok Šváb. Jenže ve 28. po standardce defenziva Dekory nepokryla Adamce a ten dostal hosty do vedení. Bláznivý zápas pokračoval, prakticky po rozehrání míče ze středu kruhu profitoval z důrazu Blažka pohodlně do prázdné branky Čalkovský - 2:2.

„První dva góly byly hodně laciné. Byl to z hlediska defenzivy náš nejhorší jarní zápas. V obraně jsme měli velká okénka, v prvním i ve druhém poločase,“ přiznává Mitas.

S první půlkou však nebyl spokojený ani jeho protějšek Richard Zeman. „Pelhřimov si přijel zahrát fotbal. My jsme taky nechtěli hrát na remízu, ale z našeho pohledu to bylo laxní. Na hřišti běhal jen Roman Mareš. V kabině byla bouře, naštěstí to zabralo. Vím, že ale poslední krok bývá nejtěžší.“

Domácí totiž rozhodli krátce po příchodu na hřiště. Hned po třech minutách Hanousek posadil centr přímo na hlavu Kolouchovi a ten překonal J. Moravce potřetí. Potom za Švába chytalo břevno a v 58. minutě definitivně pojistil Ždírci divizi opět Kolouch. Zbytek utkání už Dekora kontrolovala.

Velká euforie z návratu do divize však po zápase nevypukla. „Nejvíce slavili Roman Mareš a Tomáš Šnobl. Výdrží jsou na tom nejlépe na hřišti i v hospodě,“ usmívá se Zeman a dodává: „Víme, v jaké jsme situaci. Hartvíkovice i Havlíčkův Brod hned jako nováček spadly, takže musíme posílit mužstvo tak o pět hráčů.“

Góly: 48. a 58. Kolouch, 17. R. Mareš, 28. Čalkovský - 23. Rumanovský, 28. Adamec. Rozhodčí: Martenek, ŽK: 0:0. Diváci: 170. Poločas: 2:2. Ždírec: Šváb - Kysilko, Klupka, Havel - R. Mareš, Carda, Čalkovský, Smejkal - Blažek, Kolouch, Hanousek. Pelhřimov: J. Moravec - Hrnčíř, Krčil, Vacek, Kocián (16. Rumanovský) - Jan Kmoch (11. Jiří Kmoch), Máca, M. Moravec, Liška - Adamec, Krtek. Nejlepší hráči: R. Mareš, Carda, Kolouch.

Žirovnice padá, o druhého černého Petra si to rozdají Pacov a Velká Bíteš

Vysočina - Předposlední kolo krajského přeboru rozhodlo o prvním sestupujícím. Tím se stala Žirovnice, která prohrála klíčové derby s Pacovem. Slavoj si to tak na závěr rozdá s Velkou Bíteší v přímém boji o záchranu. Bystřice na jaře doma neztratila ani bod.

ŽIROVNICE - PACOV B 2:3
Jelikož remíza mnoho neřešila, hrálo se otevřeně od samého začátku. Už v 8. minutě trefil Máca z voleje břevno, to samé se povedlo o chvíli později hostujícímu Šlechtovi z trestného kopu. Žirovnici dostal do vedení kapitán Vodáček, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu, když ve 44. minutě Maršík vleže našel Kubů, který po zemi překonal Šamala. Po hodině hry krásnou střelou k tyči vrátil Cvach vedení Žirovnici, ovšem pak už stříleli jen Pacovští. Prakticky vzápětí srovnal ve vápně nikým nehlídaný Kolací a minutu před koncem rozhodl tečovanou střelou Šlechta.
Góly: 26. Vodáček, 57. Cvach - 44. Kubů, 61. Kolací, 89. Šlechta. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Žirovnice: Šamal - Máca, Makovička, Beneš (87. J. Poustecký), Kořínek - P. Houška, Vodáček, Cvach, T. Houška (46. Pokorný) - J. Musil (90. Misař), Staněk. Pacov: Basík - Vejsada, Grombíř, Zíka (84. Jaroslav Praveček), Šlechta - Hrobský, Kolací, Vlk, Marcel Čech - Kubů (90. Přibyl), Rybčák (30. Maršík).

BYSTŘICE - TŘEBÍČ B 6:1
Jednoznačné utkání načal gólově Sklenář, který po kombinační akci doklepl míč do prázdné branky. Parádu poté předvedl Vícha - jeho dělovka ze třiceti metrů zajistila dvoubrankové vedení Bystřice.
Ve druhé půli přišel koncert Holého. Útočník, který čeká na operaci s třísly, nejprve proměnil penaltu za ruku, poté zakončil kombinaci. Mezitím ještě sice stačil po brejku snížit Netoušek, jenomže Holý si připsal další hattrick v sezoně, když si pohrál s obranou a přehodil gólmana. Půltucet dokonal po další z řad kombinací Havlíček.
Góly: 11. Sklenář, 36. Vícha, 51., 54. a 75. Holý (první z PK), 77. Havlíček - 60. Netoušek. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Bystřice: Trávníček - Kozáček (77. Veselý), Sysel, Vícha, Mitáš - Vrzal, Matuška (46. Buchta), Sklenář (65. Špatka), Zbytovský - Havlíček, Holý. Třebíč B: Hradecký - Venhoda, Prokop, Ošmera, V. Jurka (83. Němec) - Man, Dvořák (74. Věžník), D. Svoboda, M. Svoboda (46. Žák) - Hruška, Netoušek. Nejlepší hráči: Holý, Sysel - Netoušek.

HARTVÍKOVICE - JANOVICE 2:1

Poprvé v zápase se osmělili domácí, když Horváth zkušeně přebral míč a z šestnácti metrů skóroval ve 33. minutě tvrdou ránou k tyči. Hosté do konce první půle inkasovali ještě jednou, a to po závaru před branou, v němž se nejlépe zorientoval Mičko, který nedal brankáři nejmenší šanci.
Janovice hned na začátku druhého poločasu mohly snížit, jenže po hrubé chybě domácí obrany nastřelily pouze břevno branky. Zaslouženého gólu se tak dočkaly až v 58. minutě, kdy Rychtecký efektně proměnil samostatné sólo. V závěrečných minutách už domácí Hartvíkovice kontrolovaly hru a soupeře do žádné vyložené příležitosti nepustily.
Góly: 33. Horváth, 44. Mičko - 58. Rychtecký. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Hartvíkovice: Chalupa - Kašpar (46. Zedníček), Davídek (46. Chládek), Záviška, Bdžoch - Mičko, Hošek, Neumann, Duša - Hanák (63. Vodička), Horváth. Janovice: Razničenko - Tržil, Soural, Hamara, Šeda - Cink (75. Slezák), Fišer, Špendlíček, Reiterman - Musil (78. Vomela), Rychtecký. Nejlepší hráči: Mičko, Hošek - Špendlíček.

OKŘÍŠKY - POLNÁ 3:3

Atraktivní podívanou se šesti vstřelenými brankami nabídla obě mužstva, řadu z nich navíc střelci zahodili. Prvního gólu se přihlížející dočkali už v 8. minutě, kdy se zkušeně prosadil útočník Tlačbaba, pak však převzali iniciativu domácí. Ve velmi dobrém světle se ukázal Valenta, který zajistil svým barvám poločasový výsledek 1:1. Po změně stran to byl opět Valenta, jenž byl na hřišti nejvíce vidět, dvakrát totiž úspěšně proměnil samostatnou akci a zaznamenal hattrick. Ani to však domácím k výhře nestačilo. Hosté nejprve snížili Tomasem, v nastavení se navíc výborně zorientoval ve vápně Takács a rozesmutnil domácí fanoušky.
Góly: 33., 80., 83., Valenta - 8. Tlačbaba, 86. Tomas, 92. Takáč. Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Okříšky: Fiala - Zeman, Večeřa, Z. Tůma, Hekerle - Jůza (86. R. Tůma), Dočkal, Malý, Heralecký (83. Klíma) - Valenta, Bastl. Polná: Mundok - Takács, Mezera, Kratochvíl, Pártl (46. Krčál) - Adamec (46. Gondek), Kovář, Boháček, Frolda - Tlačbaba (76. Tomas), Oberreiter. Nejlepší hráči: Valenta, Večeřa - Krčál.

V. BÍTEŠ - VRCHOVINA 3:1
V první půli domácí trestuhodně zahazovali šance. Hammer dokonce netrefil prázdnou branku. Povinnost naplno bodovat Bíteši zjevně svazovala nohy, což ještě podnítil gól Vrchoviny, o který se postaral Petr Šustáček. Paradoxně tahle situace domácí nakopla a Pelánovi se po rychlých akcích podařilo vývoj zápasu otočit. Tři body pro Velkou Bíteš znamenající reálnou naději na udržení soutěže pojistil trefou tři minuty před koncem Hammer.
Góly: 68. a 69. Pelán, 87. Hammer - 64. P. Šustáček. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 0:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Šula - Šeba (50. Ivančík), T. Pelán, Trojan, Vrba - Veselý, Němec, Berka, Antoš (85. Jelínek) - Hammer, Buchta. Vrchovina: Krupík - Mrkos, Suský, O. Poul, Polášek - Kalich, Smetana, V. Fagula (80. Hiesböck) P. Šustáček - M. Skalník, Sklenář (46. Šandera). Nejlepší hráči: Pelán, Buchta - Krupík.

JEMNICKO - M. BUDĚJOVICE 4:1
Od počátečních minut měli mírnou převahu domácí, které povzbuzovalo téměř devět stovek příznivců. Jemnicko si v úvodním poločase vytvořilo několik slibných gólových příležitostí, jenže ani v jednom případě na gólmana hostí nevyzrálo. Střelecký prach zvlhl především Cechovi, který zahodil dvě velké šance. Ve druhé půli se hra domácím změnila, Jemnicko vsadilo na svižné kombinační tempo a výsledek se vzápětí dostavil. V rozmezí dvou minut se totiž prosadil Cech a Anděl, na což už hosté nenašli odpověď. „Byl to výborný zápas, hrálo se před skvělou kulisou. Myslím, že to je rekord krajského přeboru,“ nechal se slyšet domácí kouč Martin Kincl.
Góly: 51. Cech, 52. Anděl, 67. Novotný, 86. Čech - 76. Michal. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: 1:1. Diváci: 860. Poločas: 0:0. Jemnicko: Růžička - Sevelda, Křivánek (70. Čech), Krejča, J. Kincl - Koutný, Ďurač, Anděl (58. Z. Kincl), Novotný - Noháček (65. Obrdlík), Cech. Moravské Budějovice: Klouda - Michal Černý, K. Busta, O. Busta (59. Novotný), Krejčí, Veselý, Vranka, Michal, Malík (63. Šabata), Škoda, Marek Černý. Nejlepší hráči: Sevelda, J. Kincl - Michal.

HUMPOLEC – BOROVINA 2:2
Domácí v útočném utkání začali lépe a v 8. minutě trefil Šplíchal hlavou tyč. O deset minut později se už skóre měnilo, když míč dotlačil do sítě Jíša. Humpolečtí si ale v zápase neodpustili několik hrubých chyb v obraně a po jedné z nich srovnal ve 21. minutě hlavou po centru Štveráčka Tomek. Po přestávce měli domácí územní převahu, Šplíchal nastřelil břevno, ale v 70. minutě pykali Humpolečtí podruhé za chybu obrany. Pokorný hlavičkoval na zadní tyči zcela sám. Remízu stanovil po luxusní přihrávce Jíši Šplíchal.
Góly: 18. Jíša, 83. Šplíchal – 21. Tomek, 70. Pokorný. Rozhodčí: Pekárek. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Humpolec: Kříž – Kopic (57. Svoboda), Hes, Procházka, Kotek (77. Metál) – Paťha, Pícha, Janda, Schmiedl – Šplíchal, Jíša. Borovina: Kantor – Dolák, Kohlstrom, Štveráček, Rambousek – Štěpnička, Tomek, Brzezina, Pokorný – Novák, Prokeš (60. Konečný). Nejlepší hráči: Jíša, Šplíchal – Tomek.
Příští kolo: Pelhřimov – Hartvíkovice, Janovice – Jemnicko, M. Budějovice – Humpolec, Borovina – Okříšky, Polná – Žirovnice, Pacov - Velká Bíteš, Vrchovina - Bystřice n. P., Třebíč B - Ždírec n. D.

Pavel Mikeš a reportéři Deníku

Autor: Pavel Mikeš

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 18 000 Kč Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Obsluha CNC laseru. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme:, - čtení výkresové dokumentace, - praxe výhodou, - samostatnost, manuální zručnost, pečlivost, zodpovědnost, flexibilita. Pracoviště: Mivokor s.r.o., Komenského, č.p. 114, 588 13 Polná. Informace: Dagmar Brožová, +420 602 452 018,567 571 023. Kultura a sport - Specialisté archiváři, kurátoři a správci 21 400 Kč Specialisté archiváři, kurátoři a správci památkových objektů výzkumný a vývojový pracovník k projektu NAKI II. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 21400 kč, mzda max. 32170 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň:, , " samostatné řešení dílčích výzkumných a vývojových úkolů při realizaci projektu Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši , " provádění systematického výzkumu movitého vybavení jezuitských kostelů a mobiliáře koleje, " studium archivních pramenů, " spolupráce při řešení výzkumných a vývojových úkolů v rámci interního projektového týmu, " vkládání informací na webové stránky , " příprava podkladů pro závěrečný katalog výstavy, " spolupráce při výběru exponátů a jejich příprava pro závěrečnou výstavu, " příprava podkladů pro závěrečné a etapové zprávy, " evidence fotografické dokumentace, " působnost v Kraji Vysočina, pracovní cesty v rozsahu celé ČR, , Požadujeme:, " vysokoškolské vzdělání humanitního směru, nejlépe v oboru dějiny umění, " dobrou znalost práce s PC, " řidičský průkaz skupiny B - aktivní řidič, " trestní a morální bezúhonnost , " flexibilitu a samostatnost, " pečlivost a spolehlivost, " výborné komunikační schopnosti a profesionální vystupování, , Uvítáme uchazeče - absolventy magisterských a doktorských studijních programů., , Výhodou:, , " vědecká a publikační činnost v oboru, " zkušenost s archivními rešeršemi, " praxe v oboru památkové péče, " zkušenost s ediční činností, s organizováním výstav či vzděláváním v kulturních institucích, , Nabízíme:, " stabilitu státní příspěvkové organizace, " platové podmínky dle zákona 262/2006 Sb., v platném znění (PT/ 12), " plný úvazek, " pružnou pracovní dobu, " pět týdnů dovolené, " příspěvek na stravování, " zajímavou a různorodou práci v týmu odborníků, " přátelské prostředí mladého kolektivu, , , Předpokládaný termín nástupu: leden 2019, , Doba sjednávaného pracovního úvazku: zástup za MD/RD nejdéle však do 31. 12. 2020, Místo výkonu práce: Hradecká 6, 588 56 Telč, , Dále uchazeč předloží:, , " strukturovaný životopis s údaji o dosavadní praxi a odborných znalostech, " motivační dopis, " seznam publikační, přednáškové aj. vědecké či badatelské činnosti , " výpis z evidence rejstříku trestů ne starší třech měsíců (před podpisem smlouvy) , " ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání (před podpisem smlouvy) , , Motivační dopis spolu se strukturovaným životopisem vč. kopie dokladu prokazující nejvyšší dosažené vzdělání zasílejte nejpozději do 15. 10. 2018 na adresu: , , Národní památkový ústav,, územní odborné pracoviště v Telči, Hradecká 6, 588 56 Telč, nebo na e-mail: zamazalova.jaroslava@npu.cz , , Na obálku vyznačte: "Neotvírat - Výběrové řízení - výzkumný a vývojový pracovník", , Výběrové řízení je dvoukolové. Do druhého kola - k ústnímu pohovoru - postoupí ti uchazeči, kteří na základě předložených dokladů splňují stanovené požadavky. Výsledky výběrového řízení budou uchazečům oznámeny e-mailem., , NPÚ si vyhrazuje možnost nevybrat žádného z přihlášených uchazečů a výběrové řízení bez odůvodnění zrušit., Podáním přihlášky uchazeč souhlasí s tím, že NPÚ bude pro potřeby výběrového řízení nakládat s jeho osobními údaji.. Pracoviště: Národní památkový ústav, státní příspěvková organizace - úop v telči, Hradecká, č.p. 6, 588 56 Telč. Informace: Jaroslava Zamazalová, +420 777 454 513. Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 20 000 Kč Úředníci ve skladech Pracovník expedice / obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Stabilní zahraniční společnost HEATEX, která působí v oblasti výroby tepelných výměníků, hledá do svého týmu nové pracovníky na pozici: Pracovník Expedice , Osobnostní předpoklady: Manuální zručnost, flexibilita a zodpovědnost, schopnost pracovat v týmu, spolehlivost, ochotu učit se novým věcem., PRAXE s VZV vítána! , Pokud Vás nabídka pracovního místa zaujala a chcete se stát součástí našeho týmu, ozvěte se nám, prosím, 24 h. denně na těchto kontaktech:Jaroslav Štokr, 727876913, jaroslav.stokr@heatex.com. Pracoviště: Heatex czech republic s.r.o. - pracoviště, 586 01 Jihlava 1. Informace: Jaroslav Štokr, +420 727 876 913. Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka 20 000 Kč Odborní asistenti v administrativě Finanční poradce/kyně pro rodinné finance. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Náplň práce: , - realizace smluvených schůzek s našimi klienty, které zajišťuje centrála společnosti , - spolupráce s analytickým oddělením , - nastavení optimálního portfolia klienta , - budování důvěrného vztahu s klientem , Požadujeme: , - ukončené SŠ nebo VŠ vzdělání - minimálně maturita nebo praxe v oboru , - pozitivní přístup k práci , - ŘP skupiny B , - licence PPZ od ČNB - výhodou , - výborné komunikační dovednosti , - uživatelskou znalost na PC , Nabízíme: , - zajištěnou klientelu callcentrem společnosti , - zázemí pobočky a veškerý servis zdarma , - pravidelná školení a workshopy , - přátelský tým, který Ti se vším pomůže , - pro šikovné poradce možnost kariérního růstu, -příspěvky na osobní automobil, -zvýhodněný telefonní tarif již od 150,-/měsíčně, -firemní akce včetně dovolených. Pracoviště: Pavel munduch - pracoviště, Žižkova, č.p. 1683, 586 01 Jihlava 1. Informace: Pavel Munduch, +420 792 320 104.

Moravské Budějovice už ví, že Stonařov má nabito

Dominik Preisler

Preisler: Z mé strany bylo všechno špatně

Volejbalové juniorky rozjíždí extraligu

Jihlava – Volejbalové juniorky KCTM Vysočina vstoupí do druhé sezony mezi elitou. Trenérka Dana Melicharová svým svěřenkyním věří, že extraligu udrží, i když ví, že v „české“ skupině je čekají náročné mače. V sobotu se v podzimní premiéře představí v jihlavské hale Teniscentra, kde přivítají od 10.00 a 14.00 České Budějovice.

Basketbalisté přivítají Zlín

Brno, Jihlava – Generálku mají za sebou, teď už jen naladit správně formu a vstoupit do nového ročníku I. ligy vítězně. Basketbalisté BC Vysočina se po turnaji v Brně chystají na první ostrý zápas sezony. V neděli přivítají na své palubovce velmi silný Zlín.

-

Derby nevyšlo celému týmu

Jihlava – Dva domácí zápasy, z toho jen dva body díky lépe zvládnutému prodlouženía nájezdům. Takový je sumářz posledních dvou utkání hokejové extraligy, v níž Dukla hostila Salcburk a Žďár.

-

V cestě za první výhrou stál skvělý Král

Jihlava – V tabulce hokejové extraligy staršího dorostu chybí Dukle po třech kolech stále výhra. Naposledy padla Jihlava 2:3 v derby, ve kterém nevyzrála na Havlíčkův Brod, i když za výkon trenér Moravec chválil.Bonusový bod získali jeho svěřenci v prodloužení.