Zbabrat jednou za čas utkání, tak to je prý takový rantířovský nešvar. „My jsme tým, který si každou čtvrtsezonu musí vybrat černý den,“ přitakává trenér Michal Fiedler po výprasku 0:6 v Náměšti nad Oslavou.

Na lehkou váhu

Debakl s největší pravděpodobností jeho tým vyprovokoval sebeuspokojením. „Přestože jsem hráče upozorňoval na sílu Náměště v domácím prostředí, tak to tentokrát vzali na lehkou váhu,“ doplňuje kouč.

A hostitel lehce hozenou kořistí nepohrdl. Do Rantířova se zakousl a už v 8. minutě to bylo 2:0. Hody ovšem nekončily. První půlka nabídla celkem čtyři gólové momenty.

Čtyři střely, čtyři góly

„Měli jsme opravdu hodně špatný začátek. První dva góly padly po standardkách, pak jsme dostali další po sporném ofsajdu a i čtvrtá střela, která šla na naší branku, skončila gólem,“ přibližuje Fiedler. „Čtyři střely, čtyři branky, to se pak už těžko hledají morální síly.“

Hostům se podařilo zahrozit až po změně stran, ale ani jeden ze dvou úniků prohru nezmírnil. „Šance přišly až za rozhodnutého stavu. Jednou jsme trefili gólmana a pak tyč, ale to už by stejně nic neřešilo,“ míní trenér a dodává: „Po dlouhé době jsem se modlil, aby byl už konec.“

Rozloučit vítězně

Jednoznačná prohra sebrala Rantířovu stříbrnou pozici, kterou si Nová Ves už s největší pravděpodobností vzít nenechá. „Naším cílem bylo skončit na bedně a remíza Velkého Meziříčí s Šebkovicemi nám třetí místo už zajistila. Nicméně máme před sebou poslední zápas s Kouty a rádi bychom se rozloučili s diváky vítězstvím,“ přeje si Fiedler. „Tu úspěšnou sezonu by chtělo zakončit dobrým výsledkem,“ uzavírá.